droga krzyzowa trzebuska turza 2016We wtorek 20 września 2016 roku uczniowie pierwszych i drugich klas naszego Gimnazjum wzięli udział w patriotycznej drodze krzyżowej na trasie Trzebuska – Turza. Wraz z gimnazjalistami z Nienadówki, Sokołowa, Trzebosi i Trzebuski spotkaliśmy się na miejscu dawnego obozu NKWD w Trzebusce. Tutaj uczniowie wysłuchali kilku wierszy autorstwa p. Sabiny Woś, która je osobiście przeczytała. Tematyka wierszy dotyczyła wydarzeń z 1944, które tutaj miały miejsce, dzięki czemu młodzież została wprowadzona w nastrój drogi krzyżowej. Następnie w asyście policji, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem na drodze udaliśmy się pieszo w stronę lasu w Turzy. Podczas tej pieszej wędrówki rozważaliśmy kolejne stacje drogi krzyżowej, odmawialiśmy różaniec, w czym czynny udział brali przedstawiciele naszej Szkoły czytając przydzielone wcześniej kwestie, które przybliżały młodzieży okoliczności wydarzeń z 1944 r.

camera logo3