alt

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?


Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

 

alt

 

Nauka słówek

Z własnego doświadczenia wiemy, że nauka słówek języka obcego bywa mordęgą. W końcu każdy z nas, twórców Insta.Ling, był kiedyś uczniem. Wiemy, jak wygląda zakuwanie przed sprawdzianem, ile czasu zajmuje i jakie przynosi efekty. Zwykle wszystko odbywa się zgodnie z zasadą 3xZ: „Zakuć Zdać Zapomnieć”. Nerwowo. Byle szybko, byle dostać przyzwoity stopień. I tak do następnego sprawdzianu.

A tych wszystkich nerwów można by z powodzeniem uniknąć, pracując systematycznie. Oczywiście. Każdy uczeń to wie, bo każdy nauczyciel wciąż marudzi o systematycznej nauce. Niby w teorii wszystko proste, ale w praktyce jakoś nie wychodzi. Pomyśl tylko, ile razy obiecywałaś czy obiecywałeś sobie, że od nowego semestru zaczniesz się uczyć systematycznie? Ale nie wychodziło. Nie wiadomo czemu.

Rozwiązanie

Stwierdziliśmy, że gdybyśmy poświęcili na naukę do 15 minut codziennie, osiągnęlibyśmy świetne wyniki. Przez 15 minut każdy bez problemu opanuje przynajmniej 3 słowa. Potem wystarczy je tylko powtórzyć co kilka dni. 3 nowe słowa na dzień to 90 słów w miesiącu. I ponad 1000 słówek w ciągu roku!

Kwadrans dziennie przy takich efektach to nie tak dużo, tylko jak się zmusić do nauki? Jak powtarzać i utrwalać opanowane słówka? I skąd wziąć słówka do nauki?

Insta.Ling

I tu pojawia się nasza aplikacja Insta.Ling. Zasada jest bardzo prosta:

Zaczynasz pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Uczysz się poprzez quiz, w którym uczeń dopasowując słówka do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, więc jeśli jesteś dobry, nie musisz się zastanawiać, które słówko autor miał na myśli. Jeśli chcesz, aplikacja pozwoli Ci również na odsłuchanie wymowy słówka, nagranej przez profesjonalnego lektora.

Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do Ciebie. Dzięki temu nie będziesz bez sensu powtarzać słówek, które już świetnie znasz i będziesz mógł skupić się na nowych.

Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Chyba tyle czasu dziennie możesz poświęcić, aby poprawić swoje wyniki, prawda?

Jak zacząć?

Jeśli Twój nauczyciel przekazał Ci dane do logowania, skorzystaj z nich. Jeśli tego nie zrobił, możesz powiedzieć mu o Programie Insta.Ling dla szkół. A jeśli i ta opcja jest niemożliwa, załóż konto indywidualne.

Wygląd aplikacji

Uczeń odpowiada na pytanie

Uczeń odpowiedział poprawnie

Uczeń odpowiedział niepoprawnie

Podsumowanie sesji

Koniec XV i XVI edycji Insta.Ling przyniósł nam miłą niespodziankę. Ponownie otrzymaliśmy informację, o tym, że nasi uczniowie potrafią pracować systematycznie i z zapałem. Dzięki ich zaangażowaniu w ćwiczenia oraz wsparciu nauczycielki naszej szkoły otrzymali Złote Certyfikaty.
 
 
 

210622 instaling certyfikat 15 edycja

 210622 instaling certyfikat 16 edycja

220831 certyfikat insta.Ling

230206 instaling certyfikat 19 edycja