W świetlicy szkolnej uczniowie oczekują po skończonych lekcjach na odjazd autobusu szkolnego. W roku szkolnym 2021/2022 świetlica działa wg poniższego grafiku.

Krystyna Gumienny

pdf_button.png  Regulmin świetlicy szkolnej

pdf_button.png  Regulamin przyjmowania i odbierania dzieci

pdf_button.png  Procedury obowiązujące w świetlicy

pdf_button.png  Karta zgłoszenia dziecka

220203 dzien klockow lego

Międzynarodowy Dzień Klocków Lego to święto dedykowane wszystkim fanom klocków Lego. Wielbicieli klocków Lego nie brakuje także na świetlicy szkolnej. Dzień Klocków Lego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy 3 lutego. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię tych znanych na całym świecie kolorowych klocków. Prace tworzone w grupie były okazją do uczenia się współpracy, a przede wszystkim świetną zabawą. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów powstały wyjątkowe budowle i  piękne prace plastyczne.

camera-logo3.jpg                                                           Joanna Ożóg

220128 ekocudaki

Na konkurs plastyczny „Ekocudaki” wpłynęło 28 prac przedstawiających różne zwierzątka oraz bukiety stworzone z odpadów. Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy o wtórnym wykorzystaniu odpadów oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do recyklingu. Komisja w składzie: Joanna Ożóg, Katarzyna Bethoon oraz Aleksandra Piróg wyłoniła zwycięzców :

I miejsce – Tomasz Wrzos

II miejsce – Sebastian Radomski

Jakub Koziarz

III miejsce – Antoni Słonina

Wiktoria Sączawa

Wyróżnienia: Ewa Ziemniak, Mikołaj Radomski, Zofia Dankowska, Adam Piróg, Piotr Maziarz, Sara Łach, Maja Skwira, Wiktor Ruszała, Szymon Sieńko, Bartosz Fusiek, Paulina Kazik.

17 stycznia Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom i pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie.

camera-logo3.jpg                                                                                        Joanna Ożóg

211130 swieto misia Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

25 listopada w świetlicy szkolnej dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy Miś od ponad 100 lat jest ulubioną zabawką dzieci, jest także bohaterem wielu książek i bajek. Na początku spotkania uczniowie poznali niezwykłą historię tej zabawki. Następnie uczennice przeczytały opowiadania Czesława Janczarskiego pt. „Przyjaciele” i „Mróz”. Po wysłuchaniu przygód Misia Uszatka, dzieci ulepiły kolorowe misie z ciastoliny. Misiowe świętowanie skończyło się słodkim poczęstunkiem.

camera-logo3.jpg                                                                                                     Joanna Ożóg

211123_dzien_myszki_miki_w_swietlicy.jpg

Myszka Miki to najbardziej rozpoznawalna postać Walta Disneya na całym świecie, narodziła się 18 listopada 1928 roku.  W dzień jej urodzin na całym świecie obchodzony jest Dzień Myszki Miki. Do tych obchodów włączyły się dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczniowie młodszych klas mieli okazję poznać historię Myszki Miki, która sięga blisko 100 lat, dowiedzieli się jak postać zmieniała się przez ten czas. Wysłuchali także opowiadania pt. „Na  ratunek”, w którym głównym bohaterem jest Myszka Miki ratująca małe lwiątko. Następnie z wielką radością obejrzeli krótkometrażowy film „Myszka Miki na wakacjach”. Na koniec spotkania dzieci pięknie pokolorowały Myszkę Miki oraz ułożyły puzzle przedstawiające bohatera dnia. Za wspaniałą pracę otrzymały cukierki.

camera-logo3.jpg                                                                                      Joanna Ożóg

211004 swietlica

Jesień w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna jest miejscem rozwijającym zdolności dzieci. Zajęcia plastyczne wywołują duży entuzjazm i są szczególnie lubiane przez młodszych uczniów. Podczas ostatnich zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej uczniowie chętnie i z zapałem wykonali piękne prace.   Wiewiórki, chmurki, jeżyki, kolorowe liście i wiele innych prac o tematyce jesiennej stały się dekoracją świetlicy i rozweselają pobyt wszystkich uczniów.

camera-logo3.jpg