221003 nowe pomoce dydaktycze w przedszkolu

Nasze przedszkole jest systematycznie wzbogacane w pomoce dydaktyczne. Tym razem, dzięki funduszom gminy, zakupiliśmy nowe zabawki. W grupach pojawiły się gry i zabawki wspomagające i rozwijające myślenie, jak i zabawki rekreacyjne. Uczą one również współpracy między rówieśnikami. Dzieci są zachwycone i bardzo chętnie sięgają po nowe gry i zabawki.  camera-logo3.jpg

221003 wycieczka Trzebuska 

W dniu 26.09.2022 r. przedszkolaki pod opieką wychowawczyń i rodziców udały się do zagrody „Przystań na siodło” w Trzebusce.

Tam dzieci spotkały, poznały zwierzęta: alpaki, owce, króliki, kozy, konie. Miały możliwość dokarmiania zwierząt, głaskania, przytulania, czesania koni. Jak zauważyłam sprawiło im to dużo przyjemności. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość jazdy na koniu. Chętnych nie brakowało.

Podczas spotkania ze zwierzętami, zabawami na placu zabaw panowała miła, radosna atmosfera.

Następnie dzieci zjadły kiełbaski upieczone na grilu. Smakowały znakomicie. Popiły ciepłą herbatką przygotowaną przez gospodarza zagrody. Był również słodki poczęstunek. Na koniec zatańczyliśmy przy muzyce. Korowód poprowadziła pani Jesień. Było naprawdę przyjemnie i wesoło. A to wszystko wydarzyło się z okazji „Powitania Jesieni”.        camera-logo3.jpg

Bożena Oczkowska

221003 wycieczka Turza

  Rozbudzanie patriotyzmu, pielęgnowanie tradycji narodowych wiąże się  zainteresowaniem młodego pokolenia miejscami pamięci narodowej, poznawaniem pomników, pamiątek historycznych poczynając od najbliższego środowiska.

Mając na uwadze powyższe cele w dniu 26 września 2022 r. została zorganizowana wycieczka przedszkolaków do lasu turzańskiego gdzie znajduje się pomnik tzw. ,,Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”.

 Dzieci w spokoju i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania historyka i badacza lokalnej historii pana Piotra Ożoga, który w przystępny sposób, dostosowany do wieku słuchaczy przekazał dzieje losu tych, co oddali życie i zostali pochowani w mogile. Z powagą zapaliły znicz i odśpiewały Hymn Polski. W ten sposób okazały pamięć i szacunek pomordowanym.

    Mam  nadzieję, że udało się nam wyzwolić  u dzieci przeżycia i emocje, rozbudzić pamięć i odczucia patriotyczne sprawić, że poczuły klimat przeszłości.

   W wycieczce wzięły udział dzieci z grupy średniaków i starszaków. Opiekunami były: pani Maria Rembisz, pani Maryla Romańska oraz rodzice: pani Bożena Płachta, pani Justyna Krzyś i pani Paulina Kiełb. Pragnę podziękować wychowawczyniom grup i rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki, sprawowanie opieki.

  Panu Piotrowi Ożogowi dziękuję za przekazanie ciekawych, przystępnych informacji, poświęcony czas, trud związany z dojazdem na miejsce wycieczki.

  camera-logo3.jpg                                                    Organizator wycieczki: Bożena Oczkowska

Witajcie w przedszkolu – Dzień Otwarty

W dniu 31.08.2022 r. (środa) od godziny 8:00 do 12:00 w naszym przedszkolu odbędzie się Dzień Otwarty dla dzieci, które od września po raz pierwszy rozpoczną swoją przygodę z Przedszkolem. Podczas tego dnia dzieci będą mogły obejrzeć przedszkole, sale przedszkolne, plac zabaw, zapoznać się z Paniami. Serdecznie zapraszamy!

                                                                                                                  Nauczyciele przedszkola

220822 dzien otwarty w przedszkolu

220627 zakonczenie roku przedszkole

24 czerwca odbyło się w naszej grupie uroczyste zakończenie przedszkola – pożegnanie zerówki. Dwanaście miesięcy wspólnej nauki i zabawy szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

O godzinie 9.00 dzieci razem z opiekunami uczestniczyły w uroczystej Mszy Św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Następnie wspólnie z rodzicami przyszły do szkoły. W ich obecności zaśpiewały piosenki, a wyrecytowanym wierszem pożegnały się z przedszkolem. Po występie przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w różne działania na rzecz przedszkola i udzielali się bezinteresownie. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz nagrody – niespodzianki od wychowawców. Po wakacjach rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Życzymy im wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu.

,,Jeśli tęsknota mnie ogarnie
Kiedy już będę uczniem w szkole

To znajdę wyjście,
Wiem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole…”

                                          Maria Rembisz

                                                Maryla Romańska

 camera-logo3.jpg