240508 urodziny  Do zabawy mnóstwa siły,

Żeby każdy dzień był miły,

Pełen śmiechu i radości,

Wielu urodzinowych gości,

Stu prezentów, stu buziaków,

Zdrowia, szczęścia i słodyczy

Całe przedszkole Wam Życzy !!!

Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im także kiedy mogą bawić się wspólnie z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Tym razem swoje święto obchodziła Karolinka!!!! Na początku dzieci zaprosiły jubilatkę na specjalnie przygotowane dla niej krzesełko. Wspólnie zaśpiewaliśmy słynne "STO LAT", złożyliśmy życzenia urodzinowe. Dzieci otrzymały słodki upominek od Karolinki. Był czas zabawę przy muzyce. Dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

240507 urodziny

W gronie kolegów i koleżanek swoje urodziny obchodziły Nina i Ola. W te dni było dużo radości w grupie. Dzieci zaśpiewały piosenki dla koleżanek oraz tradycyjne „Sto lat”. Solenizantki obdarowały wszystkich słodkimi prezencikami przygotowanymi z pomocą rodziców. W zamian otrzymały okolicznościowe laurki od dzieci z grupy.

Idzie misio… Idzie słonik…

Idzie lalka… No i konik…

Wszyscy razem z balonami…

Z najlepszymi życzeniami…

Moc uśmiechu i radości

Niech w serduszku zawsze gości.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, 100 LAT!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

240501 swieta majowe  

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Dzieci 30 kwietnia ubrane były w strój galowy. Zajęcia rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolaki zaprezentowały Katechizm Małego Polaka „ Kto Ty Jesteś?..”. Podczas zabaw i zajęć dzieci poznawały jak wygląda flaga i godło Polski oraz wzięły udział w uroczystej akademii szkolnej z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

Przedszkolaki w tym dniu odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Górnie z okazji Świętego Floriana patrona Strażaków, a także z okazji 100 rocznicy istnienia OSP w Górnie. Dzieci złożyły życzenie, odśpiewały „ Sto lat” i wręczyły „Giga laurkę” biorąc tym samym udział w Ogólnopolskiej akcji „Giga Laurka dla Strażaków”. Na zakończenie dzieci wraz z paniami wybrały się na spacer w okolicach przedszkola, aby uczcić Święto Flagi.

Dla małego dziecka pojęcie „Ojczyzna” jest wyrazem abstrakcyjnym. Aby w przyszłości rozumiało słowo: Polak - patriota - Polska - moja Ojczyzna, należy już teraz wspólnie z nim obchodzić święta narodowe, uczyć szacunku i przywiązania do rodzinnego kraju. 

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

240430 cyrk

 

W dniu dzisiejszym naszą placówkę odwiedził cyrk ,,Szok". Artyści przygotowali dla młodych widzów wiele atrakcji. Były pokazy żonglerki, akrobacje oraz magia i iluzja... a na twarzach Naszych dzieci uśmiechy od ucha do ucha.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg