230205 dzien babci i dziadka

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To są szczególne dni dla dziadków, kiedy to wnukowie okazują im swoja miłość, wdzięczność i przywiązanie. Babcia i Dziadziu to słowo, które kojarzą się dziecku z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego też 1 lutego 2023r. nasze przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Każde dziecko w tym dniu jest dumne ze swoich dziadków i chce im to jak najcudniej wyrazić.

Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym.

Na naszej uroczystości gościliśmy również p. Dyrektor naszej szkoły Teresę Surdyka, proboszcza parafii ks. Tomasza Kozickiego, wikariusza ks. Jakuba Dzierżaka oraz radnego, a zarazem sołtysa naszej miejscowości Mieczysława Kobiernika.

Rozpoczynając uroczystość p. Dyrektor powitała wszystkich zebranych oraz złożyła życzenia. Do życzeń dołączyli się również nasi Księża oraz Pan Sołtys.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły dla zgromadzonych gości.

Każda grupa przygotowała program artystyczny oraz własnoręcznie wykonane laurki, którymi obdarowały swoich dziadków.

Następnie wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim zaangażowanym rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich zebranych. Dzieci wspaniale bawiły się w rytm przebojów muzycznych z repertuaru dziecięcego.

To była wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechów, radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile z przedszkolakami długo zostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Spotkania takie mają na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej  z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania do dziadków. Warto pokazywać najmłodszym jak ważna jest tradycja w życiu każdego z nas.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy pięknych chwil w życiu i tego by zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu.

                                                                                                  M. Rembisz                                                                                                                                                                               M. Romańska                                                                                                                                                                            M. Zdeb

                                 PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy p. Mieczysławowi Kobiernikowi za wszelką bezinteresowną pomoc oraz słodki poczęstunek dla przedszkolaków.

                                                       Wychowawcy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku z wydarzenia - camera-logo3.jpg

221221 jaselka przedszkole Magia i niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszył przedszkolakom już od początku grudnia. Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem. W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami. W podziękowaniu zaśpiewały i zatańczyły dla Mikołaja oraz wręczyły Mikołajowi listy z podziękowaniem za otrzymane prezenty. Następnie piekliśmy pierniczki i samodzielnie je ozdobiliśmy.

Wiele czasu poświęciliśmy na wykonanie ozdób choinkowych i dekorację sali. Ogromnie dużo radości sprawiło dzieciom ubieranie choinki ozdobami wykonanymi własnoręcznie.

Śpiewanie kolęd i pastorałek, poznanie literatury i wiersz to wszystko sprawiało dzieciom dużo radości i budowało świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt.

A w dniu 21 grudnia w naszej Sali odbyło się wyczekiwane przez nas spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Wśród przybyłych gości była Pani Teresa Surdyka dyrektor Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie, ksiądz Jakub nasz katecheta i wielu członków rodziny i grupa uczniów naszej szkoły.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców popijaliśmy kompotem z suszu owocowego.

Wszystkim serdecznie dziękuję za przybycie, życzliwość i trwanie w radosnej atmosferze. 

                                                                                            Wychowawczyni grupy

                                                                                            Bożena Oczkowska

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

221229 Wigilijka grupa 0

 

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia filmiku z nagraniem kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy 0 podczas wspólnej Wigilijki.

camera-logo3.jpg

221216 swiąteczne wypieki 

     Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników. Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie świątecznych pierniczków. Środa była w grupie ,,0” dniem, w którym dzieci upiekły pyszne pierniczki.
    Z pomocą wychowawcy i pań kucharek praca szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki wykrawały różne kształty ciasteczek: gwiazdki, bałwanki, choinki, aniołki. Gdy pierniki były gotowe, dzieci przystąpiły do dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Po udekorowaniu każde z dzieci miało okazje skosztować swojego dzieła. Pozostałe pięknie udekorowane pierniki czekają na Wigilijkę Przedszkolną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wypieków - camera-logo3.jpg

221215 konkurs koled

W czwartek tj. 15.12.2022r. w sali grupy "0" odbył się konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem "Hej kolęda, kolęda".

Organizatorami konkursu były wychowawczynie klasy "0": Maria Rembisz, Maryla Romańska.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwianie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem z pomocą rodziców przygotowali się do konkursu. Uroku występom dodała pięknie przygotowana gazetka o tematyce Bożonarodzeniowej.
Komisja w składzie: M. Rembisz, M. Romańska, M. Zdeb, przyznała wszystkim uczestnikom dyplomy, książki i drobne upominki. Szczególnie dumni jesteśmy z naszych przedszkolaków, którzy wzięli udział w konkursie. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku. camera-logo3.jpg