Już od samego rana dzień 17.05. (wtorek) w naszym przedszkolu tętnił życiem. Właśnie tego dnia zorganizowano piknik dla dzieci i chętnych rodziców. Celem imprezy była integracja wszystkich grup przedszkolnych, rodziców z przedszkolem oraz aktywne spędzenie czasu. Atrakcji nie brakowało. Na boisku szkolnym stanęła wielka dmuchana zjeżdżalnia, do której kolejka nie miała końca, dzieci rysowały kolorową kredą, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, puszczały bańki mydlane. Każdy miał swoje miejsce odpoczynku na przyniesionym z domu własnym, ulubionym kocyku. Zadbano również o apetyty uczestników serwując: lody, gofry, watę cukrową, paluszki, ciastka, chrupki oraz kiełbaski z grilla. Piknik był bardzo udany. Obserwując uśmiechnięte twarze dzieci odnosimy wrażenie, że taki piknik to strzał w dziesiątkę. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci rodziców jak i naszych małych przedszkolaków, bo wspólny czas to najlepszy prezent i dla dziecka i dla rodzica. Należy zaznaczyć również, że rodzice bardzo pomogli w organizacji pikniku. Składamy serdeczne podziękowania dla nich za współpracę, pomoc, życzliwość oraz wszelkie działania podejmowane na rzecz naszego przedszkola. W tym miejscu serdecznie dziękujemy paniom: A. Tupaj, P. Kiełb, K. Flis, D. Sakowska, N. Prugar oraz naszemu Panu konserwatorowi W. Dudzik. Serdecznie dziękujemy  Pani R. Radomskiej oraz firmie STYROBUD za wypożyczenie dmuchanej zjeżdżalni i sprzętu do robienia waty cukrowej.

Wychowawczynie przedszkolaków

220510 wizyta w OSP

Ogromne zainteresowanie wzbudziła dzisiejsza wizyta przedszkolaków w OSP Górno. W trakcie spotkania dzieci zostały zaznajomione z ciekawostkami związanymi z pracą strażaków, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania zostało zaprezentowane działanie węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich, za co bardzo dziękujemy Panu Władysławowi.

Wychowawcy grup.        camera-logo3.jpg

video_icon.png Film 1 video_icon.png Film 2

220410 palma wielkanocna w przedszkolu

Przedszkolaki przygotowują palmę wielkanocną

Palmę wielkanocną przygotowuje się przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedszkolaki starszych grup, zerówka i średniaki wykonały palmy. Na palmie znalazły się: trzcina, gałązki wierzbowe, bukszpan oraz kwiaty z bibuły.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za wykonanie kwiatów potrzebnych do wykonania palmy.

camera-logo3.jpg                   Wychowawcy

220322 wiosna

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dominował kolor zielony. Barwnym korowodem przemaszerowaliśmy wspólnie z Marzannami przez ulice naszej miejscowości w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.  Obserwowaliśmy jak wkoło zaczęło robić  się zielono, a słońce coraz mocniej świeci. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę już powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero w grudniu.

220322 sadzimy i siejemy w przedszkolu 10 marca przedszkolaki założyły hodowlę warzyw i kwiatów. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin. "Parapetowy ogródek" został wzbogacony o wiele warzyw oraz kolorowe kwiaty.

Codzienne podlewanie i pielęgnowanie zasadzonych warzyw i roślin stało się nawykiem przedszkolaków, co przyczyniło się do szybkiego wzrostu sadzonek. Teraz wspólnie czekamy na pierwsze warzywa i kwiaty. camera-logo3.jpg