konkurs j angielskiego w jezowem 201922 marca 2019 roku w Zespole Szkół im. ks. S. Staszica w Jeżowem odbył się IX Wojewódzki Konkurs Językowy „Języki integrują” z języka angielskiego. W konkursie brało udział 13 trzyosobowych drużyn. Składał się on z 5 etapów: Translations (tłumaczenia), Transformations (transformacje), Watching (oglądanie filmu), Picture description (opis obrazka), People and places (informacje kulturowe).

Uczennice klasy 3 gimnazjum: Karolina Blicharska, Kinga Kołodziej oraz Gabriela Skomro zajęły III miejsce. Gratulujemy.

Agnieszka Biały

camera-logo3.jpg

bezpiecznie na wsi 2019Dnia 6 marca 2019r. uczniowie klas 1-6 SP uczestniczyli w spotkaniu i pogadance na temat „Bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym”. Spotkanie poprowadził p. Krzysztof Tokarz, pracownik KRUS w Leżajsku. Podczas spotkania omówiono takie zagadnienia jak:
- zasady bezpiecznej pomocy przy pracach w gospodarstwie rolnym rodziców,
- wykaz praz szczególnie niebezpiecznych, których nie powinny wykonywać dzieci do 16 lat.
Uczniowie otrzymali ulotki prewencyjne „Jestem bezpieczny na wsi”, „Bezpieczniewo, czyli jak unikać wypadków na wsi”.

camera-logo3.jpg

warsztaty edukacyjne uczymy przez zabawe 201922 stycznia 2019r. uczniowie z naszej szkoły, z klasy VIII oraz III gimnazjum, wzięli udział w warsztatach z fizyki, zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez CENTRUM TZE z Rudnika. Wszystkim bardzo podobała się kamera termowizyjna oraz obrazy otrzymywane za jej pomocą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też przyrządy, dzięki którym można było doświadczyć zabawnych iluzji optycznych. „Magnetyczne” działanie silnych magnesów neodymowych pozwoliło uczniom na własne oczy przekonać się jak wyglądają linie pola magnetycznego. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak: aerostatyka, dynamika, optyka czy elektromagnetyzm sprawiły młodzieży mnóstwo radości oraz pozwoliły pogłębić swoją wiedzę z zakresu fizyki.

M. Maziarz

camera-logo3.jpg

koledowanie przedszkolakow 2019Tradycją w okresie świątecznym jest kolędowanie. Zgodnie z nią nasze przedszkolaki z grup Żabki i Krasnale przygotowały krótkie przedstawienie kolędnicze, obrazujące narodziny Dzieciątka. Dzieci wcieliły się w role: Św. Rodziny, Trzech Króli, pasterzy i aniołów. Kwestie przez nich wypowiadane zilustrowały rzeczywistość tamtych czasów.
Żabki i Krasnale podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym po kolędzie odwiedziły zakłady pracy naszej miejscowości. Bardzo serdecznie dziękujemy kierownictwu odwiedzanych zakładów za miłe, serdeczne i życzliwe przyjęcie.

- SMAK GÓRNO

- SKLEP SPOŻYWCZY „SŁONECZKO”

- SKLEP ABC

- SKLEP ROLNIK

- OŚRODEK ZDROWIA

- DPS

- STYROBUD GÓRNO

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Na koniec pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim darczyńcom.

Maryla Romańska
Maria Rembisz

camera-logo3.jpg

teatrzyk odwolane swietaTrwa okres świąteczny. Właśnie z tej okazji przedszkolaki obejrzały teatrzyk „Odwołane święta”. Tematem przewodnim była prawidłowość następujących po sobie miesięcy, pór roku. Zaburzenie tego cyklu powoduje wielkie zamieszanie. Dzieci z uwaga śledziły tok przedstawienia.

Maryla Romańska
Maria Rembisz