210601 dziewczyny czytaja

21 maja br. uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej urządzili „Wielkie czytanie”. Tego dnia przynieśli do szkoły swoje ulubione książki – komiksy, bajki, baśnie, albumy, opowiadania. Wielkie czytanie polegało na tym, że uczniowie siedzieli w ciszy i czytali książki. Po przeczytaniu bardzo obszernych fragmentów książek dzieci dzieliły się wrażeniami i to było inspiracją do wspólnej rozmowy i wyciągnięcia zachęcających do czytania wniosków.

Czytanie jest dzieleniem się, także wymianą i pokazywaniem innym nowych światów. Bo przecież każda książka jest jakimś osobnym światem. Gdy ją otwieramy, to jakbyśmy otworzyli drzwi do innego, nowego świata.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

camera-logo3.jpg

210527 egzaminy miniatura

Za nami kolejne egzaminy odbywające się w reżimie sanitarnym. Uczniowie klasy ósmej sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując zadania z trzech przedmiotów.

We wtorek 25 maja rozpoczęli swoje zmagania egzaminem z języka polskiego. W kolejny dzień czekały na nich zadania z matematyki. Maraton egzaminacyjny zakończył się w czwartek 27 maja sprawdzeniem wiedzy i umiejętności z języka angielskiego.

camera-logo3.jpg

Serdecznie zapraszamy na programy artystyczne w wykonaniu uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej dedykowane kochanym Mamom i Tatusiom. Wasze dzieci pięknie zaprezentowały się w wierszach i piosenkach, życząc swoim Rodzicom 100 lat życia w zdrowiu, szacunku i miłości pięknymi słowami: Kocham Cię Mamo! Kocham Cię Tato!

Dzień 26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Mama potrafi powiedzieć: "Kocham Cię, Córeczko. Kocham Cię Synku.."

Tato to uroczy towarzysz zabaw, aktywny opiekun oraz przyjaciel na dobre i złe dla swojego dziecka.

W naszej szkole Dzień Mamy i Dzień Taty powiązaliśmy w jedną uroczystość.

Zapraszamy do oglądania występów swoich pociech.