221003 wizyta policjantow w klasach 1 3

3 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim. Głównym celem przybycia Policjantów do naszej szkoły była pogadanka dotycząca bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania szczególnej uwagi podczas rozmowy z nieznajomymi. St. post. Piotr Pomykała  przypomniał zasady zachowania się na drodze, również podczas jazdy rowerem czy rolkami, szczególny nacisk położył na to, jak należy zachowywać się na przystanku autobusowym czekając na autobus szkolny. Policjant przypomniał również o konieczności noszenia odblasków oraz wspomniał jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy autem i o konieczności jazdy w fotelikach lub podstawkach. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadance, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz kreatywnie odpowiadali na wszystkie pytania. camera-logo3.jpg

Agata Kogut

Katarzyna Chmiel

Halina Godek

221003 warsztaty sadzenia roslin

28 października 2022r. odbyły się w Górnie warsztaty sadzenia roślin miododajnych, w których wzięli udział uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie. Rośliny zostały posadzone obok pasieki pokazowej. Pogoda wspaniale dopisała, a uczestnicy warsztatów spisali się na medal! Każdy otrzymał drobny upominek.

Serdeczne podziękowania organizatorom tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć:) camera-logo3.jpg

221003 dzien chlopaka

    30 września klasa 4 i 5 obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczęta złożyły chłopcom życzenia w tym szczególnym dniu, a następnie wręczyły drobne upominki. Przygotowały słodki poczęstunek: babeczki, cukierki, czekoladki. Dodatkowo przygotowały atrakcje w formie gier i zabaw dla całej klasy.

Na zakończenie chłopcy podziękowali koleżankom za zorganizowanie klasowych obchodów Dnia Chłopaka.   camera-logo3.jpg

Katarzyna Bethoon

Joanna Ożóg

220929 patriotyczna droga krzyzowa

W czwartek 22 września 2022 r. w kościele parafialnym w Trzebusce odbyła się XVIII Patriotyczna  Droga Krzyżowa dla uczniów najstarszych klas Szkół Podstawowych z gminy Sokołów Małopolski i okolic. Z naszej szkoły udała się delegacja uczniów z klasy 7 SP pod opieką nauczyciela p. Jacka Rembisza. Podczas spotkania wspólnie modlono się za jeńców obozu NKWD w Trzebusce, zwłaszcza tych, którzy stracili swoje życie w pobliskich lasach oraz o pokój w Polsce i na Ukrainie. Na koniec każdy z obecnych mógł na chwilę zatrzymać się przy krzyżu, który od wielu lat jest obecny podczas Patriotycznych Dróg Krzyżowych. 

camera-logo3.jpg

220920 spotkanie z pszczelarzem 13.09.2022r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Eurogalicja zorganizowało w naszej Szkole lekcje pokazowe w pasiekach, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.

  Dzieci cieszyły się, że mogły popatrzeć na pszczoły z bliska (ul pokazowy), podmuchać podkurzaczem czyli przyrządem do odymiania i uspokajania podrażnionych pszczół, obejrzeć i dotknąć drobny sprzęt pszczelarski i oczywiście spróbować miodu z plastra. Poznały te niezwykłe owady, ich wygląd, sposób życia, a przede wszystkim uświadomiły sobie, jak wielki jest ich trud i wpływ na życie nasze i całej Planety.

W ramach lekcji pokazowych dzieci miały zapewnione specjalne kombinezony.

Na zakończenie zajęć otrzymały drobne upominki.

                                                                                         Dziękujemy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :) camera-logo3.jpg