kaligramy.2018

2. KINGA BUREK KL.VII, ex aequo JOANNA SIKORA IIIG
  3. JOANNA CISEK VIII

WYRÓŻNIENIE : NATALIA RADOMSKA KL.VIII

JURY: mgr IWONA CHUDZIK, mgr AGNIESZKA BIAŁY, mgr MAGDALENA KOT-NOWICKA, mgr KATARZYNA CHMIEL

Serdecznie gratulujemy laureatom!

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia.

5 grudnia obchodziliśmy Dzień Misia w Przedszkolu w Górnie. Z tej okazji zostały zorganizowane konkursy i zabawy. Wszystkie dzieci z przyjemnością bawiły się przy misiowych przebojach. Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

M. Ślońska

mikolaj 2018Dnia 03.12.2018r. do naszego przedszkola saniami przyjechał Święty Mikołaj. Wszystkich przedszkolaków Mikołaj zaprosił na przejażdżkę saniami po naszej miejscowości. Następnie dzieci zaprosiły Mikołaja do swoich sal. Po rozmowach z miłym gościem każdy otrzymał prezent. Dzieci pożegnały Mikołaja wierszem i piosenką oraz zaprosiły na przyszły rok. Wszyscy obiecali być grzecznymi. Pamiątką tej wizyty są zdjęcia.

Maryla Romańska

camera-logo3.jpg

szkolny konkurs piosenki obcojezycznej 201815 listopada 2018 roku, już po raz siedemnasty, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Godnie rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjum. Jury w składzie: p. mgr Iwona Chudzik, p. mgr Dariusz Kosak oraz p. mgr Agnieszka Biały przyznało następujące miejsca:

a) w kategorii klas IV-VI:

1. miejsce – Kinga Piekut – kl. VI

2. miejsce – Kornelia Radomska – kl. VI

3. miejsce – ex aequo: Edyta Serafin i Martyna Chorzępa – kl. VI oraz Weronika Wrzos – kl. IV

b) w kategorii klas: VII/VIII oraz gimnazjum:

1. miejsce – ex aequo: Barbara Radomska – kl. VII oraz Karolina Stec – kl. III gimnazjum

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów. Wybrani laureaci zaprezentują naszą szkołę na XVI Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej.

camera-logo3.jpg

teatr profilaktyczny 2018Dnia 13 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne. Aktorzy Teatru „Kurtyna” w Krakowie zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach: dla młodszych dzieci „Tu rządzi kot”, dla starszych uczniów „Niebezpieczna sieć”.

„Tu rządzi kot” to barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób, dostosowany realizacyjnie i treściowo do zróżnicowanego poziomu psychofizycznego młodych widzów, daje im możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.

„Niebezpieczna sieć” to utrzymany w konwencji komedii obyczajowej uroczy i wartki spektakl, który traktuje problemy i zagrożenia związane z używaniem środków komunikacji elektronicznej w sposób daleki od nudnej dydaktyki, pozwalając widzowi na chwilę mądrej refleksji i spora dawkę wiedzy o tym, jak nie stać się kolejną ofiarą cyberprzemocy.