230112 wycieczka muzeum bombki

W dniu 12 stycznia 2023 roku dzieci z klas I, II, III uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.

Najpierw pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej, w którym od lat produkuje się ręcznie malowane ozdoby choinkowe. Poznały od podstaw proces powstawania bombki. Obejrzały również pokaz dmuchania i srebrzenia bombek.

Później dzieci wzięły udział w warsztatach, gdzie każdy uczestnik wycieczki mógł ozdobić własną bombkę, według swojego pomysłu i zabrać swoje dzieło do domu.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Halina Godek

Zapraszamy do galerii zdjęć :) camera-logo3.jpg

221222 wigilijka szkolna 22 grudnia 2022 r. w ostatnim dniu nauki w szkole, przed zimową przerwą świąteczną, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej udekorowanej piękną scenerią bożonarodzeniową i panującym w niej świątecznym nastroju.

Uroczystość rozpoczęto wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Następnie w części artystycznej uczniowie klasy 3 i 2  zaprezentowali tradycyjne Jasełka.  Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu w  wykonaniu ucznia klasy 3 – Pawła Kiełb  oraz  taniec aniołków średniej grupy przedszkolaków do melodii „Nie miały aniołki choinki na święta” zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Za co otrzymali gromkie brawa. Po części  artystycznej głos zabrała Pani dyrektor mgr Teresa Surdyka składając wszystkim przybyłym na tę uroczystość moc gorących świątecznych życzeń.

Po skończonej uroczystości uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej rozeszli się do domów, natomiast starsi uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali sobie wigilijki w salach lekcyjnych.

Katarzyna Chmiel

Halina Godek

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

221213 egzamin probny