rozpoczecie roku 2019 20202 września 2019 roku rozpoczęliśmy rok szkolny uroczystą mszą świętą. W szkole uczniów i rodziców powitała serdecznie pani Dyrektor. Przedstawiła nowych nauczycieli, a także wychowawców w klasie pierwszej i czwartej. Po krótkim spotkaniu z wychowawcami w klasach uczniowie rozeszli się do domów.

17 września roku uczniowie i nauczyciele ZS w Górnie uczestniczyli w akademii upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej (01.09.1939r) oraz zdradziecką napaść ZSRR na Polskę (17.09.1939r). Uczniowie zaprezentowali krótki program w którym przedstawiono realia tamtych czasów. Całość opleciono wierszami, zdjęciami, fragmentami utworów muzycznych w których przebijał tragizm wojny.

camera-logo3.jpg

konkurs j angielskiego kl 1 2019a konkurs j angielskiego kl 1 2019b

11 czerwca 2019 roku odbył się konkurs języka angielskiego dla klasy pierwszej. Wszyscy uczniowie wzięli w nim udział. Oto wyniki:

 1. miejsce – Antonina Tupaj
 2. miejsce – Aleksandra Szczygieł
 3. miejsce – Olga Kida
 4. miejsce – Paulina Kazik

Laureaci zostali obdarowani nagrodami książkowymi a wszyscy uczestnicy słodkim podarunkiem.  

Agnieszka Biały

magiczne ogrody 2019W dniu 06 czerwca 2019 roku, uczniowie z klas 1-3 SP wraz z opiekunami (p. Halina Godek, p. Katarzyna Bethoon, p. Katarzyna Chmiel, p. Aleksandra Piróg) wyjechali na wycieczkę do Trzcianki – Janowiec.

Tam znajdują się „Magiczne Ogrody”- jedyny park tematyczny na Lubelszczyźnie, a nawet w Polsce. Zbudowany został z myślą o najmłodszych w oparciu o historię o odwiecznej walce dobra ze złem.

Kiedy uczestnicy wycieczki przekroczyli bramę wejścia, zobaczyli świat magii i baśni. Najpierw spotkali się z jedną z postaci mieszkającą w tej krainie – wróżką (animatorką), która opowiedziała o postaciach zamieszkujących ten baśniowy świat. Żeby poznać historię „Magicznych Ogrodów” trzeba odszukać najstarszego ich mieszkańca, czyli Skrzata Kronikarza. Po wysłuchaniu go, dzieci z wróżką przeszły do „Ogrodu Wróżek”, a następnie głośno tupiąc, po moście do śpiącego, kamiennego smoka. Dalszą trasę pokonywały, wspinając się pod górę wzdłuż wodospadu do krainy „Różanki”. Dzieciom bardzo spodobało się „Marchewkowe pole”, gdzie rosły olbrzymie marchewy. Idąc dalej po drodze wysłuchały szumu najstarszych drzew, docierając do Grodu Krasnoludów. Tam dzieci spotkały się z rycerzem Krasnoludem, który przedstawił i historię grodu, a następnie zdawały egzamin z wiedzy o Krasnogrodzie i stoczyły bitwę na miecze.

Następnie wróżka pokazała uczestnikom świat „Robanków” i „Dolinę Dinozaura”, gdzie dzieci zobaczyły ewolucję tych prehistorycznych stworzeń. To był ostatni punkt programu zajęć w „Magicznych Ogrodach”. Potem udały się na obiad. Po obiedzie wraz z opiekunami wyruszyły na zdobywanie przygód w magicznej krainie. Czekało na nich wiele atrakcji. Jednak najbardziej emocjonującym, pełnym odkryć i doświadczeń były: „Podniebne ścieżki” czyli park linowy, „Krasnoludzka wieża prób” oraz drzewa w korzeniach, których odkrywali tajemnicze tunele. Potem dzieci miały czas wolny na odpoczynek i zakup pamiątek.

„Magiczne Ogrody” to nie tylko baśniowa kraina, ale też sceneria kolorów i dźwięków przyrody. Wędrując po tym terenie realizuje się wiele celów kształtujących młodego człowieka, np. poznawcze, estetyczne, społeczne. Budują one w dziecku chęć życia w zgodzie i harmonii z naturą.

Cali, zdrowi i zadowoleni, bo towarzyszyła nam słoneczna, piękna pogoda, późnym wieczorem wróciliśmy do domu, a wspomnienia z pobytu w „Magicznych Ogrodach” pozostaną z nami na całe życie.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamom: Magdalenie Wróbel i Agnieszce Kida, które wspaniale opiekowały się dziećmi, a tym samym okazały nam ogromną pomoc i wsparcie w czasie trwania wycieczki. DZIĘKUJEMY!!!

                                                                                                             Katarzyna Chmiel

camera-logo3.jpg

zwyciestwo w trzebosi 2019

28 maja 2019r. drużyna z naszej Szkoły w składzie: Joanna Cisek, Kinga Kołodziej oraz Gabriela Skomro wspaniale zaprezentowała się na Powiatowym Turnieju Matematyczno - Przyrodniczym w Zespole Szkół w Trzebosi. Tegoroczne zmagania pod hasłem "W świecie liczb" zgromadziły 8 drużyn. Nasze dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne i zajęły pierwsze miejsce. Gratulacje!

konkurs ortograficzny 201928 maja 2019 r. o godz. 1000 w sali gimnastycznej naszej Szkoły rozpoczęła się VI edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego, po raz kolejny pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp., Andrzeja Ożoga.

Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały Szkoły:

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.;
 • Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Nienadówce;
 • Zespół Szkół Nr 1 im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Trzebosi;
 • Zespół Szkół im. św. Królowej Jadwigi w Trzebusce;
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi;
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 m. św. Stanisława Kostki w Trzebosi;
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie- Zaborzu;
 • Zespół Szkół im. ks. Prałata Mieczysława Lachora w Górnie.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach: kl. IV-V, kl. VI-VII, kl.VIII- III G.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria IV-V

I miejsce: Julia Gałgan – ZS im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.

II miejsce: Julia Krzanowska- ZS Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Nienadówce

III miejsce: Natalia Gut- ZS im. ks. M. Lachora w Górnie

Kategoria VI-VII

I miejsce: Oliwia Ożóg- ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce

II miejsce: Maja Drapała- ZS Nr 1 im. bł. B. Markiewicza w Trzebosi

III miejsce: Patryk Maślanka- ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce

Kategoria VIII- III G

I miejsce: Karolina Blicharska- ZS im. ks. M. Lachora w Górnie

II miejsce: Martyna Surowiec- ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce

III miejsce: Martyna Drapała- ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Panu Burmistrzowi, Andrzejowi Ożogowi, dziękujemy za ufundowanie nagród książkowych, a p. M. Kobiernikowi, Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy i Miasta Sokołów Młp., za sponsoring nagród pocieszenia Panu Andrzejowi Kuryś, Przewodniczącemu Gminnej Komisji Skarg i Wniosków oraz p. Stanisławowi Perlak, Zastępcy Naczelnika Wydziału Logistyki Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, za współfinansowanie poczęstunku dla zaproszonych gości, uczestników konkursu.

Pani mgr Monice Sidor oraz Panu mgr. Grzegorzowi Tupaj dziękujemy serdecznie za pracę przy poprawie dyktand.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i p. nauczycieli do udziału w kolejnej, VII-ej już, przyszłorocznej edycji.

camera-logo3.jpg