swieto niepodleglosci 201710 listopada 2017 roku uczniowie i nauczyciele ZS w Górnie uczestniczyli w akademii upamiętniającej 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali krótki program, w którym ukazano historię heroicznej walki Polaków w okresie zaborów oraz wysiłek jaki podjęli w czasie I wojny światowej, aby Ojczyzna znów była wolna. Całość przeplatana była szeregiem wierszy, w których przebijał patriotyzm Polaków. Program został dodatkowo wzbogacony śpiewem szkolnego chóru pod kierunkiem p. Dariusza Kosaka. Całość została zaprezentowana ponownie w dniu Święta Niepodległości w kościele parafialnym. Akademię przygotowali: p. Katarzyna Chmiel, p. Dariusz Kosak, p. Tomasz Majka i p. Piotr Gazda.

camera logo3

spotkanie z policjantami 20176.11.2017r. w naszym Przedszkolu gościliśmy policjantów z komisariatu Policji w Sokołowie Młp. Panowie policjanci zaznajomili dzieci z trudną, odpowiedzialną i potrzebną pracą policji. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania w przypadku zaatakowania przez psa. Policjanci pokazali sprzęt, którym się posługują w czasie codziennej pracy. Największą atracją i podsumowaniem spotkania był przejazd radiowozem. Dzieci długo dzieliły się wrażeniami po spotkaniu. Bardzo dziękujemy p. Policjantom za współpracę z Przedszkolem.

M. Rembisz
M. Romańska

Tego samego dnia uczniowie z klasy 6 i 7 SP oraz Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjant pouczył uczniów za jakie czyny ponoszą odpowiedzialność karną, a także poruszył temat cyberbezpieczeństwa.

camera logo3

szkolny konkurs piosenki obcojezycznej 201730 października 2017 roku odbył się w ZS w Górnie Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie przygotowywali różnorodne piosenki w języku angielskim pod czujnym okiem nauczycieli języków obcych. Jury w składzie: p. Iwona Chudzik, p. A. Biały, p. D. Kosak przyznało następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – nie przyznano
II miejsce – ex aequo:
- Weronik Miazga, Izabela Gut, Kinga Burek (kl. 6) oraz
- Kinga Piekut, Kornelia Radomska, Martyna Chorzempa, Edyta Serafin (kl. 5)

Gimnazjum:

I miejsce: Sabina Skiba – Kl. IIIB
II miejsce: ex aequo:
- Anna Sączawa i Emilia Chorzępa – kl. IIIB
- Aleksandra Zybura i Mateusz Ożóg – kl. IIIA
- Wioletta Chorzępa, Elżbieta Burek, Anna Żarkowska, Sabina Skiba – kl. IIIB

Laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej będą reprezentować ZS Górno na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej.

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy!

Śpiewaj duszo ma…”

w Zespole Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie

piosenka religijna 2017Na to coroczne hasło XVI już edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej, który odbył się 26 października br. w Domu Kultury w Górnie, odpowiedziało 140 uczestników, którzy wystąpili jako soliści i zespoły w 49 utworach. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Kamil Niemiec i Sebastian Stachurski – instruktorzy muzyczni Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Konferansjerkami były uczennice naszego gimnazjum Anna Sączawa i Sabina Skiba.

Dobra wola i życzliwość naszych przyjaciół i sponsorów, pomogły nam zrealizować to przedsięwzięcie i im serdecznie dziękujemy:

- Andrzej Ożóg - Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp.

- Stanisław Ożóg - Europoseł Parlamentu Europejskiego

- Mieczysław Miazga – Poseł Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

- Zarząd Banku Spółdzielczego w Sokołowie Młp

- Zarząd Spółdzielni Telekomunikacyjnej „Wist” w Łące

- Zarząd Firmy „Smak” wGórnie

- Dyrektor Krytej Pływalni w Sokołowie Młp.

- Dyrektor Kina „Helios”- Galeria Rzeszów

- Prezesi Halowego Toru Kartingowego „Reskart Racing” w Rzeszowie

- Menadżer Sali Zabaw „Kolorowy Świat” w Rzeszowie

- Lekarze medycyny –Marta i Ryszard Stelmach N Z O Z Górno

- Firma „TT-Bruk” Górno

- Firma „Mavet” Mateusz Tupaj Górno

- Ks. Jan Lib - Proboszcz Parafii Górno

- Maciej Szmyd Zakład Piekarnictwa Trwałego - Górno Dołęga

- Bogdan, Tomasz i Krzysztof Radomscy – Firma „Styrobud” Trzeboś

- Prezes EKO-TUCZ w Górnie Mieczysław Kobiernik

- Zofia Buczkowska i Jadwiga Cholewa „Kasztel na Ursynowie” Łowisko

- Cukiernia „Asia” Wólka Sokołowska

- Cukiernia „Galaxy” Górno

Wszystkim Państwu sponsorom składamy wyrazy uznania za zaangażowanie oraz wsparcie finansowe i rzeczowe w przygotowanie konkursu. Jesteśmy wdzięczni i pełni szacunku dla Państwa postawy i bezinteresownej szczodrości. Życzymy wytrwałości w dalszym czynieniu dobra! Głęboko wierzymy, że okazywana przez Państwa siła serca i przyjazna dłoń, będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

Nagrodzeni wykonawcy w grupie przedszkolaków to:

dzien patrona 201713 października 2017r. świętowaliśmy już 14-tą rocznicę nadania imienia ks. Prałata Mieczysława Lachora naszej Szkole. „Wielkim patriotą, kaznodzieją i wychowawcą młodego pokolenia był ks. Prałat Mieczysław Lachor”, głosił w czasie homilii ks. Proboszcz Jan Lib, przewodnicząc koncelebrze Mszy Świętej w naszym Kościele Parafialnym. Program słowno-muzyczny w sali gimnastycznej naszej Szkoły, z udziałem uczniów kl. II i III Gimnazjum, klasy 7 Szkoły Podstawowej, przygotowanych pod kierunkiem nauczyciela-polonisty mgr Lucyny Perlak, dobitnie podkreślił zasługi Patrona Szkoły jako niezwykle oddanego środowisku proboszcza, patrioty, Polaka. Gustowną, okolicznościową dekorację przygotowały Panie :mgr Barbara Tuptaj, mgr Małgorzata Maziarz, mgr Katarzyna Bethoon.