211123_dzien_myszki_miki_w_swietlicy.jpg

Myszka Miki to najbardziej rozpoznawalna postać Walta Disneya na całym świecie, narodziła się 18 listopada 1928 roku.  W dzień jej urodzin na całym świecie obchodzony jest Dzień Myszki Miki. Do tych obchodów włączyły się dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczniowie młodszych klas mieli okazję poznać historię Myszki Miki, która sięga blisko 100 lat, dowiedzieli się jak postać zmieniała się przez ten czas. Wysłuchali także opowiadania pt. „Na  ratunek”, w którym głównym bohaterem jest Myszka Miki ratująca małe lwiątko. Następnie z wielką radością obejrzeli krótkometrażowy film „Myszka Miki na wakacjach”. Na koniec spotkania dzieci pięknie pokolorowały Myszkę Miki oraz ułożyły puzzle przedstawiające bohatera dnia. Za wspaniałą pracę otrzymały cukierki.

camera-logo3.jpg                                                                                      Joanna Ożóg