pierwsze dni w przedszkolu 2016Czas odpoczynku i swobodnej zabawy dobiegł końca. Pożegnaliśmy wakacje. Nadeszła pora na wspólną zabawę i naukę w przedszkolu.

Nowy rok szkolny 2016/17 z uśmiechem na twarzy rozpoczęliśmy wszyscy 1. września. W tym dniu w naszym przedszkolu od samego rana panował gwar. Część dzieci z uśmiechem wracała do swoich grup, dla innych było to pierwsze przekroczenie progu przedszkola. Rozstanie dla niektórych rodziców i przedszkolaków było trudne. U jednych i drugich na twarzach pojawiały się łzy. Pierwsze dni upływały nam na wzajemnym poznawaniu się, uczeniu obowiązujących w grupie zasad i reguł. Wspólnie utworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka, którego zobowiązaliśmy się przestrzegać przez cały rok. Zaskoczeniem dla dzieci i ich rodziców było pięknie odremontowane przedszkole, tj. odmalowane, czyste ściany, kolorowe meble, nowa wykładzina. Nowy wystrój sal pozytywnie wpływa na zabawę i naukę dzieci. Składamy serdeczne podziękowania na ręce p. dyrektor Teresy Surdyka za odremontowanie i doposażenie przedszkola.

W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu będą funkcjonować 3 grupy: 2,5-3-4-latków, 4-5- latków i 6- latków, z czego dwie to grupy pięciogodzinne, a jedna to grupa dziewięciogodzinna.

Dodatkowymi zajęciami zaplanowanymi na bieżący rok przedszkolny są: zajęcia rytmiczne, język angielski, religia, zajęcia plastyczne, teatrzyki i wspólnie zaplanowane wycieczki.

Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego uczestnictwa w życiu naszego przedszkola.

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”
                                                      - Robert Fulghum

Maryla Romańska