pasowanie na ucznia sp 2015Październikową tradycją naszej Szkoły jest uroczystość ślubowania klas pierwszych. Jest to symboliczna chwila przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły.

W tym roku uroczystość ta odbyła się w czwartek 1 października. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie zgromadzeni rodzice, którzy dodawali otuchy swoim 17 odświętnie ubranym pociechom.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły i przyrzekali, że będą dobrze wypełniać obowiązki ucznia, a swą nauką i zachowaniem będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie rozpoczęto najbardziej oczekiwany punkt programu, czyli pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie pani Teresa Surdyka. Dotykając ramienia każdego dziecka wielkim ołówkiem mówiła „Pasuję Cię na ucznia naszej Szkoły”. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiersze oraz piosenki, które poznali w trakcie krótkiego pobytu w szkole. Tradycyjnie też wręczone zostały „klasowe prezenty” i słodkie upominki.

Tegoroczni pierwszoklasiści to:

Łukasz Chorzempa, Nikodem Cisek, Wiktoria Ciupak,

Krzysztof Dankowski, Aleksandra Duda, Martyna Kramarz,

Mateusz Krasoń, Kacper Łach, Liliana Matuła, Maciej Olszowy,

Krzysztof Piróg, Agata Skiba, Aleksandra Skiba, Jakub Skwira, Piotr Stec, Jakub Tupaj i Weronika Wrzos.

Życzymy wszystkim Pierwszakom wielu sukcesów i radości ze wspólnego zdobywania wiedzy.

Wychowawczyni klasy 1: mgr Halina Godek

camera logo3