alt13-go października 2011r. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Magdalena Dolecka w roli Doroty Wellman rozpoczęła program „Dzień dobry TVŃ”. Dziennikarka gościła w studio panią minister edukacji Katarzynę Hall (w tej roli Katarzyna Tupaj). Pani minister zapewniła wszystkich o długo oczekiwanych zmianach w szkolnictwie, m.in. wakacje 10 miesięcy, zajęcia 2 miesiące i tylko w soboty.

Po krótkiej rozmowie pani Wellman zaprosiła do obejrzenia reportażu przygotowanego przez RSU w Zespole Szkół w Górnie pt. „lekcje wytrzymałości”. Pierwszą lekcją był język polski prowadzony przez p. mgr Barbarę Dobrzańską (w tej roli Marzena Surdyka). Drugą lekcją była religia. W rolę księdza wcielił się Maksymilian Makuch. Ostatnią zaś lekcją była przyroda, którą prowadziła pani Anna Marszał (Joanna Dziadosz).

Wszystkie fragmenty lekcji ukazały jak trudną i ciężką jest praca nauczyciela wymagająca niekiedy ogromnej cierpliwości. Po reportażu, który rozbawił wszystkich do łez nastąpiło uroczyste odśpiewanie „100 lat” i wręczenie kwiatów oraz złożenie życzeń.