altWielkie szkolne święto „Pasowanie na gimnazjalistę” odbyło się 21 września 2011 roku.

Pierwszoklasistów gorąco powitała przewodnicząca RSU Agnieszka Nowak oraz Pani Dyrektor ZS Szkół w Górnie Lucyna Perlak. Aby pierwszoklasiści mogli wstąpić w szeregi gimnazjalnej braci musieli wykazać wolę walki, hart ducha i poczucie humoru. Wszystkie „kociaki” musiały sprostać zadaniom przygotowanym przez RSU Gimnazjum pod kierunkiem p. Aleksandry Piróg, a były to między innymi :

„Kocie żarcie”, „Taniec połamaniec”, „Anielska kutia”, „Pełzanie jak gąsienica”.

Pokazy uczniów wzbudzały duże emocje i rozbawiły wszystkich do łez. Po pomyślnym wykonaniu zadań nastąpiło uroczyste pasowanie dokonane przez Panią Dyrektor. Następnie wszyscy razem bawili się przy muzyce dyskotekowej.