altPamięć i modlitwa to główne motywy tegorocznej drogi krzyżowej w której uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły.

Spotkanie modlitewne w Trzebusce pod pomnikiem upamiętniającym miejsce byłego obozu NKWD rozpoczął pan Piotr Ożóg -historyk, regionalista. Stąd wszyscy zebrani ruszyli w modlitewnej zadumie do lasu turzańskiego, miejsca strasznej kaźni narodu polskiego, gdzie spoczywają nasi bohaterowie, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. Drogę krzyżową prowadził proboszcz parafii Trzebuska ks. Władysław Szwed wraz z młodzieżą z różnych szkół z całej gminy. Tegoroczna droga krzyżowa dla młodego pokolenia była kolejna lekcją historii oraz etapem do poznania prawdy i drogowskazem do budowania sprawiedliwości i suwerennej ojczyzny.

O oprawę muzyczną zadbali pan Dariusz Kosak i Sebastian Lesiczka. W drodze krzyżowej uczestniczyli także nauczyciele naszej szkoły: p. Katarzyna Bethoon, p. Małgorzata Maziarz, p. Aleksandra Piróg, p. Jacek Rembisz oraz ks. Marek Wygonik.