alt20. listopada 2013 roku w Zespole Szkól im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie odbył się 11-sty Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Impreza ta zawsze budziła wiele pozytywnych emocji. Jest ona znakomitą okazją do promowania talentów zarówno wokalnych, jak i językowych, bowiem wielu laureatów wyśpiewało później wysokie miejsca m.in. na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej oraz na innych konkursach i przeglądach muzycznych. Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej co roku inicjują nauczyciele języków obcych naszej Szkoły. Nad oprawą muzyczną czuwa oczywiście mgr Dariusz Kosak. Tegoroczni uczestnicy przedstawiali piosenki w języku angielskim.

Jury Konkursu wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

Szkoła Podstawowa:

1. Natalia Flis (kl. 6a)
  2. Sabina Skiba (5)

Gimnazjum:

1. ex aequo: zespół Barbara Kuduk (kl. IIB), Renata Ożóg (kl. IIA), Paweł Miazga (kl. IIIB) oraz duet Karolina Perlak (kl. IA) i Weronika Piersiak (kl. IA)
  2. ex aequo: Anna Radomska (kl. IA) oraz Jarosław Piekut (kl. IA)
  3. duet: Ewelina Gut (kl. IA) i Natalia Chorzempa (kl. IA)

Zwycięzcy Konkursu będą mieli okazję zaprezentować się w grudniu na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Wólce Niedźwiedzkiej. Życzymy powodzenia!!!