altDnia 1 września tj. w czwartek rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012.

O godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Górnie zgromadzili się licznie nauczyciele, uczniowie i rodzice. Msza celebrowana była przez ks. proboszcza Jana Liba, a kazanie wygłosił ks. Marek Wygonik, który zachęcał dzieci i młodzież do pracy nad sobą od pierwszych dni nauki. Po mszy wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do szkoły.

O godzinie 10.30 wszyscy zostali powitani przez P. Dyrektor ZS Szkół w Górnie Lucynę Perlak. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor wraz z wychowawczynią P. Katarzyną Chmiel.

W tym roku szkolnym w mury szkoły przyszło 19 pierwszoklasistów. Następnie uczniowie przeszli do sal lekcyjnych gdzie spotkali się z wychowawcami.