altW przeddzień trzydziestej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego grupa dziecięco-młodzieżowa Zespołu Szkół w Górnie przedstawiła program słowno-muzyczny ujmujący watki historyczne i literackie pamiętnego grudnia 1981r. Program na tę okoliczność napisał Prof. Kazimierz Ożóg. Uczczono w ten sposób pamięć wszystkich, którzy w tamtym okresie walczyli o Polskę i Solidarność.

Oto  fragment programu:

„ Solidarność to podobnie czuć i myśleć.

Solidarność znaczy razem iść do celu,

Aż w ciemnym tunelu światełko zabłyśnie.

Nadzieja, na którą czekało tak wielu.

Solidarność w walce o los sprawiedliwy.

W dążeniu upartym o jutro wciąż lepsze.

Jest siłą co zburzy mur jak kruche szyby.

Każdy cios zadany wolności odeprze."

Akademię rozpoczęła prezentacja multimedialna ukazująca zdjęcia z czasów od 1945 roku do obrad Okrągłego Stołu. Akademię uświetnił występ skrzypka z WDK w Rzeszowie – Kamila Niemca.

Po akademii  wręczono nagrody uczestnikom Powiatowego konkursu „Wspomnienia o stanie wojennym”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Sokołowie Młp. Uczennica z klasy IIB  Gimnazjum Magdalena Krasoń zajęła I miejsce w kategorii praca plastyczna, zaś Izabela Chorzępa  otrzymała wyróżnienie w kategorii praca literacka. Nauczycielami odpowiedzialnymi za dekoracje oraz przygotowanie uczniów byli: D. Ożóg, B. Dobrzańska, A. Marszał oraz D. Kosak.