240327 poranek

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie. Każdemu z nas kojarzą się z malowaniem pisanek, święconką oraz radością ze Zmartwychwstania Chrystusa.

27 marca odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Po przywitaniu wszystkich przez panią Dyrektor uczniowie klasy I swoim występem przybliżyli symbolikę Świąt Wielkanocnych. Opowiedzieli o zwyczajach wielkanocnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wraz z uczniami klasy II i III zaśpiewali piękne piosenki o tradycjach wielkanocnych. Barwna dekoracja, piękne stroje dzieci oraz stół wielkanocny przystrojony koszyczkami, pisankami, barankami, zasianym owsem, świeżym bukszpanem, a także wielkanocna baba dodawały kolorytu i wprowadzały w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Krótkie przemówienie ks. wikariusza oraz życzenia złożone przez panią Dyrektor zakończyły występy małych artystów.

Po uroczystym apelu rozdane zostały nagrody za konkurs wielkanocny pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna” oraz konkurs „Odkryj Irlandię ze świętym Patrykiem".

Tego dnia uczniowie spotkali się również z wychowawcami na słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg