240319 Patryk

W dniu Świętego Patryka w szkole panowała radosna atmosfera pełna zielonego koloru. Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, gdy uczniowie entuzjastycznie angażowali się w tworzenie pięknych i kreatywnych prac konkursowych pt. „Odkryj Irlandię z Świętym Patrykiem”. Stół konkursowy wypełnił się tęczami, garncami ze złotem, Leprechaunami i innymi irlandzkimi symbolami wykonanymi z papieru, bibuły i innych materiałów. Dzieci wykazywały się pomysłowością, tworząc unikalne dekoracje, które wprowadziły szkolne korytarze w magiczny, irlandzki nastrój.

W dniu obchodów, szkoła ożyła jeszcze bardziej. Uczniowie przybyli do szkoły ubrani na zielono, przebrani za skrzaty Leprechauny, co dodatkowo wzmocniło atmosferę święta. Ich stroje były kolorowe i przesycone szczegółami - od zielonych czapek, przez koniczynki na rękawach, po zielone, zabawne okulary. Nie brakowało również elementów charakterystycznych dla irlandzkiej kultury.

Podczas zajęć w klasach dzieci świetnie się bawiły, angażując się w różnorodne aktywności tematyczne. Przeprowadzono quizy dotyczące Irlandii, życia Świętego Patryka, a nawet irlandzkie tradycyjne tańce. Nie zabrakło także konkursów plastycznych, podczas których dzieci prezentowały swoje artystyczne talenty, prezentując wyjątkowe prace związane z tematyką dnia Świętego Patryka.

Całe wydarzenie było nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki i poznania kultury Irlandii. Dzieci mogły lepiej zrozumieć znaczenie tego święta oraz docenić bogactwo irlandzkiej tradycji i historii. Na koniec dnia wszyscy opuścili szkołę z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i inspiracji, gotowi na dalsze przygody w świecie kultury i tradycji.

Iwona Chudzik

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg