231129 zaelektyzowani

Dnia 22 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani, którzy przybliżyli wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z helem, azotem, tlenem, parą wodną i butanem. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmieniał wysokość głosu. Obserwowali katalityczny rozkład nadtlenku wodoru na tlen i parę wodną.  Bardzo interesującymi eksperymentami były: paląca się dłoń i zjawisko wystrzałowego  wrzenia ciekłego azotu. Przedstawiona prezentacja spodobała się wszystkim uczestnikom. Prowadzącym udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne i edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas.

Dziękujemy Grupie Zaelektryzowani za ciekawy pokaz i zapraszamy do galerii zdjęć i filmiku - camera-logo3.jpg video_icon.png