230927 PDK

We wtorek, 19 września odbyła się Patriotyczna Droga Krzyżowa dla młodzieży najstarszych klas szkół podstawowych. W tym roku z powodu deszczowej pogody nie odbył się przemarsz z miejsca byłego obozu NKWD w Trzebusce do miejsca kaźni w lesie turzańskim. Przygotowano specjalne nabożeństwo, które odbyło się w kościele w Trzebusce. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klasy siódmej. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Władysław Szwed z Trzebuski. Piękną oprawę poetycką spotkania po raz kolejny dokonała pani Sabina Woś. Oprawę muzyczną zapewnił pan Sebastian Lesiczka. Całością koordynowała p. Elżbieta Nowak i pan Piotr Ożóg. Uczniowie poszczególnych szkół czytali rozważania stacji drogi krzyżowej oraz Modlitwę Powszechną. Odmówiono także różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji jeńców obozu NKWD w Trzebusce oraz pomordowanych w Turzy i pobliskich lasach. Była to dla wszystkich niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg