230616 konkurs czytania 2

Dnia 5 czerwca 2023r. uczniowie klas najmłodszych naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu pięknego czytania. Udział w konkursie zgłosiło w sumie 18 uczniów:

z klasy I - 6 uczniów,

z klasy II – 8 uczniów,

z klasy III – 4 uczniów.

Do prac komisji Jury zaproszono p. Teresę Krasoń – pracownika Biblioteki Publicznej w Górnie, oraz p. Aleksandrę Piróg – nauczyciela pedagoga naszej szkoły.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie uczniowie prezentowali fragmenty tekstów przygotowanych w domu. Komisja wyłoniła najpiękniej czytających uczniów, którzy przystąpili do drugiego etapu. Tu uczniowie napotkali pewną trudność, ponieważ, po wybraniu książki i krótkim przygotowaniu się, należało najpiękniej odczytać zaznaczony fragment. Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale, a Jury miało trudne zadanie z nagrodzeniem dzieci.

Oto wyniki:

tytuł

„Mistrza Pięknego Czytania” w edycji 2023

zdobył uczeń klasy 3 - Krzysztof Tupaj

I miejsca:

• Wiktor Ruszała kl. 2,
  • Julia Perlak kl. 3,
  • Zuzanna Sakowska kl. 3

II miejsca:

• Antoni Słonina kl. 2,
  • Sebastian Radomski kl. 2,
  • Tomasz Wrzos kl. 2

III miejsca:

• Aleksandra Sakowska kl. 1,
  • Błażej Kida kl. 1,
  • Karol Syta kl. 3

wyróżniona została - Izabela Rembisz kl. 2.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy wiele radości płynącej z czytelniczej przygody. Pani Dyrektor składamy podziękowania za sponsorowanie nagród.

Halina Godek   Katarzyna Chmiel

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg