230614 warsztaty laboratoria 2

13 czerwca 2023 r. nasza szkoła stała się gospodarzem warsztatów prowadzonych przez Edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości - akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Do naszej szkoły zawitał 2-osobowy zespół, który przygotował i poprowadził warsztaty z zakresu elektroniki - mikrokontrolery, druku 3D i multimediów, a następnie warsztaty na drukarce 3D i zajęcia o rozpoznawaniu gestów, sztucznej inteligencji i sieciach neuronowych. W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas 3-7 SP.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
                                                                                                            Aleksandra  Piróg

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg