230428 akademia                  Pierwsze dni majowe są bardzo ważne dla naszego Narodu. Czcimy wtedy nasze symbole narodowe oraz wyrażamy pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych.                                                                              W piątek 28 kwietnia, przed długim majowym wypoczynkiem, w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - ustawy zasadniczej, która była pierwszym aktem prawnym tego rodzaju w Europie, a drugim na świecie. To właśnie m.in. ta Konstytucja jest symbolem wolności naszej Ojczyzny. Towarzyszyło nam motto zaczerpnięte z Poloneza 3 Maja - Zgoda Sejmu to sprawiła, że nam wolność przywróciła.                                                                                                                                                  Na początku Pani Dyrektor wprowadziła nas w świętowanie tego wydarzenia. Następnie uczniowie klasy III, V i VI przedstawili program słowno-muzyczny, a na końcu Pani Dyrektor wręczyła nagrody za zdobyte miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (etap gminny i powiatowy) oraz w Teście Wiedzy o Dniu Ziemi.                                                                                                                                                                                             Akademię przygotowali: p. Joanna Ożóg, ks. Jakub Dzierżak, p. Paweł Smotryś               Dekoracje przygotowali: p. Małgorzata Maziarz, p. Aleksandra Piróg, p. Władysław Dudzik.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg