230112 wycieczka muzeum bombki

W dniu 12 stycznia 2023 roku dzieci z klas I, II, III uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.

Najpierw pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej, w którym od lat produkuje się ręcznie malowane ozdoby choinkowe. Poznały od podstaw proces powstawania bombki. Obejrzały również pokaz dmuchania i srebrzenia bombek.

Później dzieci wzięły udział w warsztatach, gdzie każdy uczestnik wycieczki mógł ozdobić własną bombkę, według swojego pomysłu i zabrać swoje dzieło do domu.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Halina Godek

Zapraszamy do galerii zdjęć :) camera-logo3.jpg