220920 spotkanie z pszczelarzem 13.09.2022r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Eurogalicja zorganizowało w naszej Szkole lekcje pokazowe w pasiekach, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.

Dzieci cieszyły się, że mogły popatrzeć na pszczoły z bliska (ul pokazowy), podmuchać podkurzaczem czyli przyrządem do odymiania i uspokajania podrażnionych pszczół, obejrzeć i dotknąć drobny sprzęt pszczelarski i oczywiście spróbować miodu z plastra. Poznały te niezwykłe owady, ich wygląd, sposób życia, a przede wszystkim uświadomiły sobie, jak wielki jest ich trud i wpływ na życie nasze i całej Planety.

W ramach lekcji pokazowych dzieci miały zapewnione specjalne kombinezony.

Na zakończenie zajęć otrzymały drobne upominki.

Dziękujemy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :) camera-logo3.jpg