Tydzień Życzliwości

211129 tydzien zyczliwosci

Co roku 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych uczuć.

W naszej szkole w dniach 22.11.2021r. – 26.11.2021r. obchodzony był „Tydzień Życzliwości i Pozdrowień”, realizowany jako jedno z zadań w Szkolnym Programie Profilaktyczno- Wychowawczym. W każdym dniu nauki nauczyciele, wychowawcy i uczniowie mieli do wykonania zadanie, a mianowicie: pogadanka na temat „ Warto pomagać – kim jest wolontariusz?”, „Jak być życzliwym człowiekiem?”; „Ławeczka życzliwości” – jako miejsce, gdzie można było powiedzieć komuś miłe słowo; „Skrzynka życzliwości”, do której można było wrzucić liścik z miłymi życzeniami; wykonanie przez każdą klasę plakatu promującego postawę życzliwości; loteria aforyzmów; wykonanie pracy plastycznej na konkurs „Trzeba pomagać”; przyjście do szkoły w dniu 26 listopada ubranym w kolory zieleni, który jest kolorem przyjaźni, nadziei i wiary w dobroć drugiego człowieka.

Akcja „Tygodnia Życzliwości” w naszej szkole przeprowadzona była wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas i Samorządem Uczniowskim. To uczniowie tych organizacji zamienili się w Listonoszy Życzliwości, mających za zadanie rozdawać listy z miłymi słowami i uśmiechnięte buźki. Przesłanie tej akcji było bardzo proste, abyśmy byli życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z podwójną siłą.

camera-logo3.jpg                                     Organizatorzy Tygodnia Życzliwości