211104 prelekcja ekologiczna w klasie 3

Prelekcja ekologiczna w klasie III

W dniu 28 października br. w klasie III odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracownika Zakładu Komunalnego w Sokołowie Małopolskim, panią Urszulę Smołę. Głównym tematem spotkania była właściwa segregacja odpadów, a także zasady recyklingu. Podczas zajęć uczniowie poznali zagrożenia związane z brakiem odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Dowiedzieli się jak racjonalnie gospodarować wodę, energię i odpady. Zrozumieli, że korzyści z segregacji śmieci są ogromne i  jeśli chcemy żyć w czystym środowisku sami  powinniśmy o nie  zadbać. Trzecioklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na pytania, wykazując się dobrą znajomością działań ekologicznych. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe długopisy i cukierki, a ci najbardziej aktywni i zaangażowani zostali nagrodzeni ekologicznymi torbami oraz książkami.

camera-logo3.jpgAgata Kogut