211021 dzien jezykow obcych w szkole

26 września w całej Europie obchodzone jest międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy – Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w poniedziałek, 28 września w naszej szkole zorganizowaliśmy atrakcyjne konkurencje dla uczniów  klas IV – VIII. Głównym celem konkursu było: motywowanie uczniów do nauki języków obcych i poszerzania wiedzy o krajach europejskich oraz kreowanie postawy ciekawości otaczającego nas świata.

W poniedziałek 28 września panowała ożywiona atmosfera. Przysłowia dotyczące języków obcych widniały w każdym zakątku szkoły. Podekscytowani uczniowie podglądali pięknie udekorowane klasy, po korytarzach przechadzały się piękne paryżanki i eleganccy panowie z wąsikami niczym detektyw Poirot. Uczniowie chętnie włączali się w liczne zabawy językowe, atrakcje i konkursy.

Ku radości najbardziej zaangażowanych zostały przydzielone „kupony na nieprzygotowanie”, uprawniające do zgłoszenia jednego dodatkowego nieprzygotowania na lekcji języka obcego – j. angielskiego, kupony Premium Insta.Ling, nagrody (książki, gry planszowe), dyplomy. Posypały się  oceny 6 i 5 oraz uwagi pozytywne.

Komisję konkursową stanowili nauczyciele języków obcych: mgr Iwona Chudzik, mgr Agata Kogut. Jury przyznało nagrody w kilku kategoriach.

• Dekoracja klasy: wkład pracy, kreatywność i zgodność z tematem (wylosowany kraj);

1 miejsce klasa 8 (Francja)

2 miejsce ex aequo klasa 7 (USA) i klasa 4 (Niemcy)

3 miejsce klasa 6 (Anglia)

• Najładniej zaśpiewana przez klasę piosenka ‘Panie Janie”  w 3 językach:

klasa 5

• Schludność i walory estetyczne ubioru, poprawność kolorów ubioru - zgodność z flagą wybranego kraju:

Sandra Chorzępa (I nagroda, kupon Insta.ling),

Wyróżnienie:

Paweł Krawczyk (kupon Insta.ling, voucher na "nieprzygotowanie”),

Kacper Wrzos (voucher na "nieprzygotowanie”),

Jakub Stępień (voucher na "nieprzygotowanie”),

Dawid Gazda (voucher na "nieprzygotowanie”)

Natalia Gut (voucher na "nieprzygotowanie”),

• Schludność i walory estetyczne oraz wartość merytoryczna projektu;

1 miejsce ex aequo: Antonina Tupaj i Aleksandra Boguń (kl.IV)

2 miejsce: Jagoda Łyko (kl.IV)

3 miejsce ex aequo: Olga Kida, Nikola Smolak (kl.IV)

• Poprawność odpowiedzi testu z wiedzy o językach obcych

1 miejsce: Wojciech Rembisz (kl. VI)

2 miejsce: Paweł Krawczyk (kl.VIII)

3 miejsce: Krzysztof Piróg (kl.VII)

Nagrody zostały wręczone podczas akademii Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu

Nauczyciele języków obcych w Zespole Szkół im. Ks. M. Lachora w Górnie:

mgr Iwona Chudzik, mgr Agata Kogut

camera-logo3.jpg