211006 pasowanie kl.1

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość ślubowania klas pierwszych. Jest to symboliczna chwila przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły.

W tym roku uroczystość ta odbyła się w czwartek 30 września. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie zgromadzeni rodzice, którzy dodawali otuchy swoim pociechom.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i przyrzekali, że będą dobrze wypełniać obowiązki ucznia, a swą nauką i zachowaniem będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie rozpoczęto najbardziej oczekiwany punkt programu, czyli pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie, pani Teresa Surdyka. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiersze oraz piosenki, które poznali w trakcie krótkiego pobytu w szkole. Tradycyjnie też wręczone zostały „klasowe prezenty” i przygotowane przez rodziców słodkie upominki.

Tegoroczni pierwszoklasiści to:

Lena Boguń, Bartosz Fusiek, Lena Gancarz, Kamil Gumieniak, Tymoteusz Kosak, Oliwier Kosiek, Sara Łach, Julian Makuch, Piotr Maziarz, Mikołaj Radomski, Sebastian Radomski, Izabela Rembisz, Wiktor Ruszała, Nikodem Rzeszutek, Szymon Sieńko, Antoni Słonina, Sabina Szpila, Tomasz Wrzos, Ewa Ziemniak.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzę  przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły oraz radości i sukcesów ze wspólnego zdobywania wiedzy.

wychowawczyni klasy 1

mgr Halina Godek