210223 pasowanie

Pandemia koronawirusa wciąż kładzie się cieniem na naszym życiu. Dotykają nas przykre ograniczenia, zakazy i nakazy. Reżim sanitarny potrafi utrudnić najprostsze czynności dnia codziennego. Nie znaczy to jednak, że mamy się poddawać.

11 lutego 2021r. w czwartek odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość „Pasowanie na Ucznia”.    Zabrakło wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej   i Grona Pedagogicznego, ale uczniowie klas pierwszych spotkali się w sali gimnastycznej z Panią Dyrektor mgr Teresą Surdyka, ks. Jakubem Dzierżakiem, p. Katarzyną Bethoon, p. Haliną Godek, p Krystyną Gumienny i z wychowawczynią tej klasy p. Katarzyną Chmiel. Ich ślubowanie w murach naszej szkoły odbyło się w nietypowych okolicznościach (w dobie pandemii koronawirusa) z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Najpierw wszystkich przywitała Pani wychowawczyni. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę ”Oto ja” i wygłaszali krótkie wiersze o tematyce szkolnej. Potem uczniowie złożyli akt ślubowania, a następnie przyszedł moment, kiedy to Pani Dyrektor pasowała każdego kandydata specjalnym (ogromnym!) ołówkiem. Po ceremonii pasowania nasi świeżo upieczeni pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę „Bo co może mały człowiek”. Po czym głos zabrała Pani Dyrektor, która w krótkim wystąpieniu życzyła im pomyślności w rozpoczynającym się właśnie, bardzo ważnym etapie życia. Również kilka słów skierował do uczniów ksiądz Jakub. Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki (ufundowane przez Rodziców). Po skończonej uroczystości dzieci rozeszły się do swoich domów.

Pierwszoklasistów – w tym dniu– dzielnie wspierali także uczniowie z klasy 3. Dla nich był to z pewnością dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci.

Do społeczności szkolnej ZS w Górnie zostało przyjętych 14 uczniów.

wychowczyni klasy 1 -mgr Katarzyna Chmiel

camera-logo3.jpg