wycieczka klas 1 3 na lotnisko 2019W dniu 26 września 2019r. uczniowie klas 1-3 pojechali zwiedzać Port Lotniczy w Jasionce. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw uczestnicy musieli przejść przez odprawę bagażową i celną. Wszyscy przechodzili przez specjalne bramki, które potrafią wykryć metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Dzieci mogły dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła szybko i sprawnie. Po zakończeniu odprawy, uczniowie wraz z opiekunami i przewodniczkami poszli spotkać się ze strażakami. Zobaczyli nowoczesne wozy strażackie, które zrobiły duże wrażenie ze względu na ich wielkość i wyposażenie. Największą atrakcją był przejazd autobusem po płycie lotniska. Mieliśmy możliwość zobaczenia z bliska start samolotu, a nawet kierowca autobusu, próbował równoległym pasem prześcignąć go. Autobusem pojechaliśmy zobaczyć sprzęt, jaki potrzebny jest do utrzymania lotniska oraz hangary, w których naprawia się samoloty  i helikoptery. Potem przeszliśmy na terminal, gdzie spotkaliśmy się z panem ze straży granicznej i jego psem „Hertą”. Dowiedzieliśmy się na czy polega praca pogranicznika i do czego wyszkolony jest pies. Po spotkaniu z panem strażnikiem, przeszliśmy na taras widokowy, z którego oglądaliśmy lądowanie samolotu.

Potem nastąpiło rozstanie z paniami, które oprowadzały nas po lotnisku, oddaliśmy specjalne przepustki, a dzieci otrzymały słodki upominek. Miały również możliwość zakupu pamiątek, po czym wróciliśmy zadowoleni do szkoły, pełni wrażeń.

Dziękujemy bardzo paniom Alicji i Marioli oraz pozostałym pracownikom lotniska, którzy przyjęli nas ciepło, miło i cierpliwie odpowiadali na wszystkie nasze pytania.

camera-logo3.jpg