warsztaty edukacyjne uczymy przez zabawe 201922 stycznia 2019r. uczniowie z naszej szkoły, z klasy VIII oraz III gimnazjum, wzięli udział w warsztatach z fizyki, zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez CENTRUM TZE z Rudnika. Wszystkim bardzo podobała się kamera termowizyjna oraz obrazy otrzymywane za jej pomocą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też przyrządy, dzięki którym można było doświadczyć zabawnych iluzji optycznych. „Magnetyczne” działanie silnych magnesów neodymowych pozwoliło uczniom na własne oczy przekonać się jak wyglądają linie pola magnetycznego. Samodzielnie przeprowadzane eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak: aerostatyka, dynamika, optyka czy elektromagnetyzm sprawiły młodzieży mnóstwo radości oraz pozwoliły pogłębić swoją wiedzę z zakresu fizyki.

M. Maziarz

camera-logo3.jpg