teatr profilaktyczny 2018Dnia 13 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne. Aktorzy Teatru „Kurtyna” w Krakowie zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach: dla młodszych dzieci „Tu rządzi kot”, dla starszych uczniów „Niebezpieczna sieć”.

„Tu rządzi kot” to barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób, dostosowany realizacyjnie i treściowo do zróżnicowanego poziomu psychofizycznego młodych widzów, daje im możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.

„Niebezpieczna sieć” to utrzymany w konwencji komedii obyczajowej uroczy i wartki spektakl, który traktuje problemy i zagrożenia związane z używaniem środków komunikacji elektronicznej w sposób daleki od nudnej dydaktyki, pozwalając widzowi na chwilę mądrej refleksji i spora dawkę wiedzy o tym, jak nie stać się kolejną ofiarą cyberprzemocy.

camera-logo3.jpg