wycieczka klas 1 4 do wieliczki i krakowa 2018Dnia 12 czerwca 2018 roku uczniowie klas 1-4 wybrali się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Głównym celem wyprawy była kopalnia soli - Wieliczka. Kiedy wycieczkowicze dotarli na miejsce, spotkali się z przewodnikiem Następnie musieli pokonać około 300 schodów, aby dostać się na dół kopalni. Na dole przewodnik zaczął oprowadzać wycieczkowiczów po kopalni „solnymi” korytarzami. W trakcie spaceru opowiadał o historii kopalni, opisywał każdy napotkany pomnik. Jak się okazało, wszystko pod ziemią było z soli, no może prawie wszystko. A największe wrażenie zrobiła na uczniach kaplica św. Kingi. Szokiem dla uczniów było to, że ludzie z całego świata zjeżdżają do Wieliczki, by zwiedzić kopalnię soli. Na koniec zwiedzania wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Po wyjściu z Wieliczki udaliśmy się na obiad. Następnie odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, który pokazała jak „zieje” ogniem. Kolejnym celem wycieczki było ZOO. Na szczęście pogoda pozwoliła na spotkanie z mieszkańcami ZOO. Wiele radości i ciekawości wzbudziły żyrafy, hipopotamy i lew. Po raz pierwszy uczniowie zobaczyli te zwierzęta na żywo. Do domu wróciliśmy bardzo zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń.

camera-logo3.jpg