W słoneczny majowy piątek (25.05.2018r.) w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się ważną uroczystość : „Dzień Mamy i Taty”. Uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami przygotowali cześć artystyczną tego spotkania. Przybyłych gości powitała p. dyrektor Teresa Surdyka, potem nastąpiło powitanie przez ucznia z klasy 1 krótkim wierszykiem. Uczniowie z klasy 2 rozpoczęli uroczystość w pięknych strojach, tańcząc poloneza (przygotowanego przez p. B. Tupaj i p. D. Kosaka). Następnie klasa 1 recytowała wiersze przygotowane przez p. K. Chmiel dla mam i tatusiów. Wszystkie recytacje były przeplatane tematycznymi piosenkami (pod dyrygenturą p. H. Godek). Klasa 2 również przygotowała wiersze dla swoich rodziców (pod opieką p. B. Tupaj ). Natomiast uczniowie klasy 3, jako najstarsi w edukacji wczesnoszkolnej, przygotowali przedstawienie pt. „Kopciuszek” w reżyserii p. H. Godek. Za występy dzieci otrzymały ogromne brawa od widowni. Pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za przygotowanie tej uroczystości i zaprosiła gości na skromny poczęstunek, który przygotowały Mamy z pomocą Rady Rodziców. Dzieci odśpiewały swoim rodzicom „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestnicy dzieli się swoimi bogatymi wrażeniami.