wesele wyspianskiego 2018„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą Narodowego Czytania 2017. Wprawdzie tenże utwór jest lekturą obowiązkową klasy III liceum ogólnokształcącego, ale jak się okazało w rzeczywistości naszej Szkoły, odpowiednio zinterpretowany, jest zrozumiały także dla uczniów klasy II gimnazjum. To właśnie z udziałem uczniów tej klasy odbyło się czytanie fragmentów „Wesela” w naszej Szkole. Czytanie analityczne uczniów, pod kierunkiem nauczyciela, Lucyny Perlak, wzbogacone elementami dekoracji, strojami uczniów - bohaterów „Wesela”, przemówiło do wyobraźni pozostałych słuchaczy. O stronę muzyczną prezentacji, rekwizyty weselnej chaty, stroje, zadbał p. Dariusz Kosak. W ramach projektu gimnazjalnego trzech uczniów klasy III gimnazjum przedstawiło tematyczną prezentację, przygotowaną w ramach projektu gimnazjalnego. Uczniowie z klasy II gimnazjum czytający „Wesele”: Konrad Serafin, Michał Rembisz, Aleksandra Piersiak, Patryk miazga, Zbigniew Warzocha, Radosław Serwatka, Kamil Majka, Karolina Stec, Maksymilian Miazga, Mateusz Słonina. Fakty z biografii Stanisława Wyspiańskiego odczytała Kinga Burszta – uczennica klasy II gimnazjum.

camera-logo3.jpg