medynia glogowska 201726 września 2017r. w słoneczny, jesienny dzień, dzieci klasy 1-3 wraz z paniami wychowawczyniami wyjechały autokarem do Medyni Głogowskiej. Tam w Zagrodzie Garncarskiej odbyły się warsztaty, w czasie których dzieci uczyły się lepienia z gliny, ale nie tylko. Poznały również codzienne życie ludzi na dawnej wsi, przedmioty codziennego użytku w dawnej wiejskiej chacie, metody wypalania naczyń glinianych. Największą frajdą było lepienie z gliny na kole i malowanie farbami glinianego ptaszka. Wycieczka ta miała też formę integracyjną, ponieważ uczniowie z klasy 1 mieli możliwość lepszego poznania się ze starszymi koleżankami i kolegami. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone, mogły zabrać do domu wykonane przez siebie glinolepy. Z pewnością będą im one przypominać wycieczkowy dzień!

camera logo3