patriotyczna droga krzyzowa 201721 września, jak co roku, młodzież z całej okolicy spotkała się na wspólnej patriotycznej drodze krzyżowej, aby uczcić pamięć pomordowanych przez NKWD w 1944 roku, w turzańskim lesie wieźniów obozu w Trzebusce. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej gimnazjum i klasy siódme szkoły podstawowej nr 1 i 2. Z powodu złej aury cała uroczystość odbyła się w kościele w Trzebusce. Uczniowie wzięli udział we wspólnej modlitwie na którą składały się droga krzyżowa, różaniec, modlitwa wiernych, koronka. Oprawę muzyczną przygotowali panowie Dariusz Kosak i Sebastian Lesiczka. Modlitwy przygotowali organizatorzy ze szkoły w Trzebusce: p. Elżbieta Nowak i p. Piotr Ożóg. Przedstawiciele każdej ze szkół czynnie przewodniczyli poszczególnym modlitwom. Gościem specjalnym był p. Bogusław Kleszczyński z Instytutu Pamięci Narodowej, który przedstawił plany rozpoczęcia poszukiwań kolejnych pochówków już w październiku 2017 roku z zastosowaniem nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu. W drodze powrotnej do szkoły zatrzymaliśmy się w lesie w Turzy i modliliśmy się pod pomnikiem ofiar z 1944 roku. Opiekunami młodzieży byli: Małgorzata Maziarz, Jacek Rembisz, Dariusz Kosak, Piotr Gazda.

camera logo3