spotkanie z k chorzepa 2017W dniu 14 marca 2017 roku gościliśmy w naszej Szkole pana Kazimierza Chorzępę – syna naocznego świadka działalności obozu NKWD w Trzebusce w 1944 roku. W spotkaniu zorganizowanym przez panią dyrektor wzięła udział młodzież klas gimnazjalnych. Uczniowie dowiedzieli się wielu faktów związanych z powstaniem, funkcjonowaniem obozu w Trzebusce i późniejszych mordach na więźniach tego obozu dokonywanych w lesie w Turzy. Pan Chorzępa przedstawił też kulisy działalności Solidarności Rolników Indywidualnych na naszym terenie w okresie PRL z racji tego że był i jest działaczem tego związku. Co szczególnie ważne, w tamtych strasznych czasach współpracował on z Patronem naszej Szkoły, a ówczesnym proboszczem naszej górnieńskiej parafii – księdzem Mieczysławem Lachorem. Młodzież dzięki tej wizycie poznała także tę mniej oficjalną – prywatną stronę życia Naszego Patrona. Dzięki działalności takich osób możemy dziś korzystać w pełni ze swoich praw w wolnym kraju.

camera logo3