wigilijka szkolna 2016Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej szkole 21 grudnia 2016 r. odbyły się Jasełka.
Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie, dzieci.
Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Uczniowie świetnie wcielili się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności.
Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Teresa Surdyka,
podziękowała małym wykonawcom oraz nauczycielom przygotowującym Wigilijkę Szkolną. Przy okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

camera logo3