240303 dzien dinozaura

Już w środę  rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sala przedszkolna zmieniła się niezwykły kącik: ”jurajski park”, w którym oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. W tym dniu dzieci mogły się przebrać za ulubionych dinozaurów. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci wykonywały dino-skamieliny z plasteliny. Stworzyły również dinozaura z rolek papierowych oraz z klocków.  Dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg