211220 kartka swiateczna

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyjątkowy czas, pełen ciepła, serdeczności, spełniania marzeń i wzajemnej miłości wszystkich wokół. To czas pełen radości, refleksji i nadziei. Zarówno dzieci, jak i dorośli z niecierpliwością czekają ich nadejścia. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka.

W tym roku niestety z uwagi na epidemię dzieci nie mogą przeżyć tego wyjątkowego czasu ze swoimi rodzicami czy babciami. Nie wpływa to jednak na piękno całego wydarzenia. Prosimy, zobaczcie filmik i zdjęcia z przedstawienia jasełkowego w naszej grupie.

Podczas występu przedszkolaki przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem i stroje przedszkolaków (przygotowane przez rodziców) były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia. Mali artyści z dużym zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, przeżywając jednocześnie magię Bożego Narodzenia. Tym występem wprowadzają wszystkich w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie jest wyjątkowe!!!
Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
Przygotowaniem przedstawienia oraz dekoracji zajęły się panie wychowawczynie: M. Rembisz, M. Romańska.
Wszystkim naszym dzieciom i Rodzicom życzymy rodzinnych, spokojnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia!

Wychowawczynie grupy

camera-logo3.jpg