240308 spektakl

        Dnia 7 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły udali się pod opieką nauczycieli do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert.
         Pierwsza grupa uczniów- z klasy czwartej i piątej obejrzeli widowisko teatralne pt. „Dzieci Sieci”.  Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń.
       Druga grupa uczniów z klasy szóstej, siódmej i ósmej miała okazję zobaczyć spektakl pt. „Hejter. Hejt to zjawisko obecnie już powszechne, a przy tym szkodliwe i groźne. Hejtowanie może być rodzajem mowy nienawiści, albo bezmyślnym obrażaniem kogoś, deprecjonującym i nienawistnym. Często ten nienawistny komentarz jest wyrażony za pomocą słowa lub obrazu czy filmu, ale zawsze ma na celu zdyskredytowanie innej osoby. Spektakl pokazywał do czego może doprowadzić działanie hejtera.
       Oba spektakle nawiązywały do cyberprzemocy i skutków jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie. Poruszały problem hejtu oraz korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych.
Przedstawienia skłoniły widzów do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie  z przeciwnościami. Uczyły, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.

Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości !
Korzystaj z osiągnięć techniki XXI wieku w odpowiedzialny sposób!

 

Aleksandra Piróg

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg