231127 tydzien zyczliwosci

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień Życzliwości i Pozdrowień”. W tym roku odbywał się w dniach: od 20 do 24 listopada. Takie wydarzenie to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Świętowanie tegorocznego Tygodnia Życzliwości rozpoczęliśmy od przygotowania tablicy informacyjnej oraz gazetki ściennej. Szkolne korytarze zamieniły się w „Aleję Życzliwości” wypełnioną licznymi cytatami i myślami na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości. Na korytarzu pojawiła się tablica na której widniało hasło: ZATRZYMAJ SIĘ KOLEŻANKO, KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO! Uczniowie mogli na niej zamieszczać życzliwe liściki, pozdrowienia, laurki. W tych dniach uczennice z klasy 6 obdarowywały uczniów i nauczycieli symbolami życzliwości w postaci miłego słowa i cukierka. Zadaniem osoby obdarowanej było uzupełnienie zakładki i przekazanie dalej. W piątek na zakończenie „Tygodnia Życzliwości” uczniowie przyszli do szkoły  ubrani w kolorze żółtym  lub z widocznym na ubraniu emblematem uśmiechniętej buźki.

Tydzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Tydzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i  dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym wydarzeniu. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

Aleksandra  Piróg

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg