ŚWIĄTECZNY KONKURS RECYTATORSKI bombka 2020

CELE KONKURSU

1. Popularyzacja literatury pięknej.
  2. Dbałość o kulturę żywego słowa.
  3. Stwarzanie dzieciom możliwości zaprezentowania siebie i utworów.
  4. Rozwijanie u dzieci postawy twórczej oraz pobudzanie ich wrażliwości artystyczno-literackiej.
  5. Wprowadzanie w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
  6. Zwrócenie uwagi uczniów – w dobie komputerów i telewizji – na słowo pisane.

ZASADY UCZESTNICTWA

1.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

1. Każdy uczestnik zobowiązany jest przygotować wiersz nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia lub staropolskie życzenia.
  2. Plik video z nagraną recytacją  (czas trwania –max. 2 minuty) należy przesłać organizatorowi – Joannie Ożóg przez dziennik elektroniczny.

Plik powinien zawierać podstawowe informacje o uczestniku (imię i nazwisko,  klasa).  Termin wysłania nagrania – 20 grudnia 2020r.

PRZEBIEG KONKURSU

1. Nadesłane prezentacje konkursowe oceni jury powołane przez Organizatora.
  2. W swojej ocenie jury kierować się będzie następującymi kryteriami:
  • dobór repertuaru,
  • walory artystyczne prezentowanych tekstów,
  • interpretacja,
  • dykcja,
  • ogólny wyraz artystyczny.
  1. Wyniki konkursu oraz występy laureatów zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły 22 grudnia.
  2. Uczestnicy i laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone po feriach zimowych.

Serdecznie zapraszam!

Joanna Ożóg