skc w domu samotnej matki 2019Dnia 19 listopada 2019 roku wolontariusze SKC wraz z opiekunami udali się do Domu Samotnej Matki w Rzeszowie, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez siostrę Dominikę. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy tej placówki. Sistra Dominika uwrażliwiła młodzież na potrzeby ludzi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a także wielokrotnie podkreśliła wartość domu rodzinnego. Na koniec spotkania wolontariusze przekazali przygotowane wcześniej upominki rodzinie, która obecnie przebywa w tym miejscu (o wartości 200zł.). Na ręce siostry przekazano również cegiełkę, aby wspomóc finansowo placówkę. Wsparcie to było możliwe dzięki funduszom pozyskanym podczas akcji zorganizowanych na terenie naszej szkoły.

Drugim punktem tego dnia była wizyta w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, gdzie uczestniczyliśmy w Wystawie „Zobaczyć w ciemności”. Uczniowie w całkowitej ciemności odbyli wycieczkę po pokoju specjalnie zaaranżowanym w taki sposób aby postrzegać świat bez użycia wzroku. Osoby przebywające wewnątrz Wystawy pod opieką Przewodnika uruchamiały zmysły tj.: dotyk, węch, słuch tak jak to czynią osoby niewidome i niedowidzące. Było to ogromne przeżycie i niezapomniane doświadczenie dla uczniów.

Opiekunowie SKC:

Aleksandra Piróg