pasowanie na czytelnika 201615.IV.2016r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację „Zaczarowany świat bajek”, którą przygotowali uczniowie z klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Bethoon. Następnie zostali zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Po obejrzeniu przedstawienia pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoja wiedzą na temat poszanowania książek oraz mieli do odgadnięcia zagadki o bohaterach bajek. Następnie odbyła się uroczysta przysięga, tzw. Ślubowanie, po którym uczniowie z klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie odwiedzał bibliotekę szkolną i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Katarzyna Bethoon

camera logo3