altDo Koła Bibliotecznego należą uczniowie zainteresowani książkami, czytelnictwem oraz działalnością biblioteki. Koło Biblioteczne promuje bibliotekę szkolną i czytelnictwo. W wyniku realizacji tematyki zajęć uczniowie zdobywają konkretne wiadomości i umiejętności, wzbogacają słownictwo o pojęcia związane z literaturą, prasą, książką i biblioteką. Zajęcia stwarzają możliwość bycia razem z rówieśnikami, warunki do rozmowy i zaprzyjaźnienia się.
Spotkania Koła Bibliotecznego odbywają się dwa razy w miesiącu (pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 13:30- 14:30).

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH !!!!

PROGRAM PRACY KOŁA BIBLIOTECZNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

1.    Koło Biblioteczne promuje bibliotekę szkolną.
2.    W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowujemy inscenizację dla przedszkolaków  pt. „Polscy poeci dzieciom”
3.    Koło Biblioteczne pomaga w organizacji pasowania na czytelnika.
4.    Zakładki do książki w służbie reklamy.
5.    Książka – biblioteka – informacja.
6.    Haiku – słowa – motyle, słowa – kropelki rosy, słowa – szum strumyka.
7.    Reklamowy zawrót głowy. Czy ulotka jest formą reklamy?
8.    Poznajmy historię książki.
9.    Budowa książki.
10.    Czasopisma uczą i bawią.
11.    Prace techniczne i dekoracyjne w bibliotece szkolnej.