grafika z tekstem wychowanie przez czytanie

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym realizowała Program Wychowanie Przez Czytanie, którego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocję czytelnictwa i wartościowej literatury. Uczniowie na zajęciach zapoznali się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań znanych polskich autorów ze zbioru „Gorzka Czekolada”. Na zajęciach rozmawiali również na temat wartości moralnych oraz skutkach ich stosowania bądź zaniechania w życiu. Uczniowie klasy 5: Piotr Piróg, Sebastian Cisek, Rafał Piersiak przygotowali krótki film na temat wartości: szacunek, odpowiedzialność, życzliwość, który wskazuje jak należy traktować drugiego człowieka. Film jest także pracą konkursową w Programie Wychowanie Przez Czytanie. Zapraszamy do obejrzenia.

Joanna Ożóg

Aleksandra Piróg