210225 dino

W dniach 25.02 - 01.03 odbyły się warsztaty czytelnicze w bibliotece szkolnej przygotowane przez Panią Joannę Ożóg z okazji Światowego Dnia Dinozaura.

Dinozaury wyginęły dawno temu, ale wciąż fascynują ludzi na całym świecie, także naszych najmłodszych czytelników, którzy z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas 0-III.

Dzieci przy pięknej dekoracji wysłuchały opowiadania J. Papuzińskiej „Jak nasza mama hodowała potwora”, a po krótkiej dyskusji wykonały balonowego dinozaura. Młodzi czytelnicy poznali także szeroką ofertę książek o dinozaurach dostępnych w zbiorach naszej biblioteki szkolnej. Wśród uczestników zajęć znaleźli się fani dinozaurów, którzy z ciekawością oglądali i wypożyczali książki, dzięki którym będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat dinozaurów. Wszyscy uczniowie otrzymali zabawne kolorowanki i ćwiczenia z dinozaurami do pracy w domu. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wykonał pamiątkowych zdjęcie w dinozaurowej fotobudce.

camera-logo3.jpg