IMG 20201217 Bolek Lolek

Dnia 17 grudnia w grupie „0” w przedszkolu odbyły się warsztaty czytelnicze „Z Bolkiem i Lolkiem wyruszamy w świat” zorganizowane przez Panią Joannę Ożóg. Pani J. Ożóg przedstawiła przedszkolakom Bolka i Lolka – bohaterów jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci. Opowiedziała kilka ciekawostek o powstaniu tej bajki. Dzieci obejrzały książki o przygodach Bolka i Lolka, dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Ogromne zainteresowanie wzbudziły figurki bohaterów przyniesione przez Panią, które dzieci wykorzystały do wspólnej zabawy. Następnie dzieci wysłuchały przedstawienia teatru Kamishibai pt. „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”. Po przedstawieniu przedszkolaki samodzielnie wykonały rysunek bohaterów Bolka i Lolka. Za aktywne uczestnictwo w warsztatach dzieci otrzymały dyplomy , a za piękne prace plastyczne drobne nagrody. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały film animowany „Bolek i Lolek na wakacjach”.

camera-logo3.jpg