pasowanie na czytelnika 2017Na początku maja w bibliotece szkolnej dokonano uroczystego pasowania uczniów klasy 1 SP na czytelnika biblioteki. To ciekawe spotkanie przygotowały uczennice z klasy 5 SP z Koła Bibliotecznego – Barbara Radomska, Izabela Gut, Łucja Skwira, Klaudia Skomro. Dziewczęta wcieliły się w rolę piratów i zabrały Pierwszaków na wyjątkową wyspę „Książkolandię” w poszukiwania skarbu. Po wielu poszukiwaniach odnaleziono cenny skarb – piękne, ciekawe książki. Na wyspie dzieci poznały Pannę Wodną i Neptuna. Panna Wodna wraz z piratami sprawdzała wiedzę uczniów dotyczącą literatury dziecięcej. Jak się okazało, Pierwszaki świetnie znały większość baśni i bajek, za co w nagrodę otrzymywały cukierki i naklejki. Na koniec spotkania Neptun – Król Morza Wiedzy poprosił uczniów o złożenie przyrzeczenia. Następnie wspólnie z p. dyr. Teresą Surdyką dokonali uroczystego pasowania każdego ucznia na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książki oraz zeszyciki w których będą wpisywać wszystkie wypożyczone książki z naszej biblioteki. Na koniec roku szkolnego dla ucznia, który najwięcej wypożyczy i przeczyta książek przewidziana jest nagroda.

Zapraszam wszystkich pierwszaków do jak najczęstszego odwiedzania naszej kolorowej wyspy Książkolandii, czyli Biblioteki Szkolnej.

mgr Joanna Ożóg

camera logo3